Haftasonu hava nasıl olacak? - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Diyarbakır ve Adıyaman çevrelerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği bekleniyor. Diyarbakır, Batman, Siirt, Şanlıurfa, Mardin, Hakkari, Şırnak çevrelerinde toz taşınımı beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR:
Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyıları ile ülkemizin güneydoğu bölgelerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

TOZ TAŞINIMI UYARISI:
Diyarbakır, Batman, Siirt, Şanlıurfa, Mardin, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde toz taşınımı beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (hava kalitesinde düşüklük, görüş mesafesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Az bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinde hafif sis görülecek.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah saatlerinde Afyonkarahisar çevrelerinde hafif sis görülecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin doğusu parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin doğusu parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde Eskişehir çevrelerinde hafif sis görülecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde Bolu ve Düzce çevrelerinde hafif sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, doğusu çok bulutlu, sabah saatlerinde Trabzon, Rize, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile zamanla Doğu Karadeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Hakkari ve Şırnak çevrlerinde toz taşınımı beklenmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, zamanla kuzeyi çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Diyarbakır ve Adıyaman çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Diyarbakır, Batman, Siirt, Şanlıurfa ve Mardin çevrelerinde toz taşınımı beklenmektedir.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN