'Kızım iradesiyle reddetti'

KADEP Başkanı Şerafettin Elçi, kızı Evin Elçi'nin Mustafa Denizli'nin evlilik teklifini reddettiğini söyleyip "Böyle bir olayda müdahil olmam" dedi

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli'nin 36 yaşındaki psikolog Evin Elçi ile nikâh masasına oturacağı haberleri gündeme damgasını vurdu. Beşiktaş Kulübü Basın Sorumlusu Tuncay Yanık "Yok öyle bir şey nereden çıkarıyorsunuz" derken gelin adayı "Teklifi düşündüm, ikimiz için de iyi olmayacağına kanaat getirdim. Evlenmemiz söz konusu değildir. Evliliğin mümkün olmayacağını kendisine ilettim" dedi.

'ÇOCUKLARA KARIŞMAM'
Evin Elçi'nin babası Katılımcı Demokrasi Partisi (KADEP) Başkanı Şerafettin Elçi, 60 yaşındaki Denizli'den kızına gelen evlilik teklifine ilişkin SABAH'a konuştu. Elçi "Kızım 36 yaşında, kararlarını verecek olgunlukta. Böyle bir olayda asla müdahil olmam. Gelip bana evleniyorum deseydi, 'senin kararın' derdim. Tepki göstermezdim" dedi. Elçi, 6 çocuğu olduğunu ve hiçbirinin evlilik kararına karışmadığını vurgulayarak ekledi: "Bir kere ortada bir evlilik yok. Gelen bir teklif var. Kızım da kabul etmediğini açıkladı. Bunun üzerine artık kimsenin yorum yapması doğru değil." Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Mezunu 36 yaşındaki Evin Elçi, Colombia Üniversitesi'nde de yüksek lisans yaptı. Elçi, Kuzey Irak'ta savaş mağdurları için yürütülen organizasyonlarda görev aldı.

BİZE ULAŞIN