Yaralı işadamı Pilge: Kimseyi incitmedim

CEO'sunun öldüğü silahlı saldırıdan yaralı kurtulan işadamı Zeki Pilge "Yatırımlarım Kazakistan'da. Kimseyi incitecek bir iş yapmadım" dedi

İstanbul Ümraniye'de otomobilinde silahlı saldırıya uğrayan işadamı Zeki Pilge, dün polise ifade verdi. Pilge'nin, "Kimseyi incitecek bir şey yapmadım. Silah sesi duyunca kendimi sol tarafa attım. Saldırganı görmedim" dediği öğrenildi. Turkuaz Şirketler Grubu'nun sahibi Zeki Pilge ve CEO Hayri Ersoy'a yönelik silahlı saldırı ile ilgili soruşturma sürüyor. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavisine devam edilen Pilge'nin dün öğlen saatlerinde polise ifade verdi. Pilge'nin ifadesinde silah seslerini duyunca bir anda kendisini sol tarafa doğru attığını ve saldırganı görmediğini söylediği belirtildi.

RENKLİ CAMA 6 KURŞUN

Pilge'nin ifadesinde tüm yatırımlarını Kafkasya'da yaptığını ancak kimseyi incitecek bir iş yapmadığını söylediği de kaydedildi. Dedektifler tetikçinin asıl hedefindeki kişi olan Pilge'yi tanımadığı ve aracın camlarının renkli olduğu için "işini garantiye almak amacıyla" 6 el ateş ettiği değerlendirmesinde bulunuyor. Dedektifler içeriden bilgi sızıp sızmadığını belirlemek için Pilge ve Ersoy'un Bank Asya'daki iş toplantısının saatini kimlerin bildiğini de araştırıyor. Ümraniye'de, önceki gün meydana gelen olayda, bir iş görüşmesinden çıkan Zeki Pilge'nin makam otomobili kırmızı ışıklarda durduğu sırada silahlı saldırıya uğramıştı. Hayri Ersoy hayatını kaybetmiş, Pilge yaralanmıştı.

BİZE ULAŞIN