Ece Gürsel'den fuhuş yanıtı: Teklifi bile yok

Son günlerde adı 'fuhuş'la anılan manken Ece Gürsel, iddiaların iftira olduğunu söylüyor. Fuhuş için teklif dahi almadığını belirten Gürsel, "Mümkün mü? Ne cesaret? Onlar kime teklif edeceklerini bilir" diyor

3 yıl evvel Barbie adı verilen fuhuş, kısa bir süre önce de "Hassas Burun" denilen uyuşturucu operasyonunda adı geçti manken Ece Gürsel'in. Son operasyonda gözaltına alınan Hakkı Süha Okay'la bir geceliğine 20 bin dolar karşılığı Çırağan Sarayı'nda beraber olduğu yazılan Gürsel, "Bu adamların adını ilk kez duyuyorum. Tamamen yalan" deyip meydan okudu iddiayı ortaya atanlara. Ve savcılığa sanık ya da tanık değil, mağdur sıfatıyla ifade verdi. Yaşanan skandalın ardından suskun kalmayı tercih eden Ece Gürsel bu suskunluğunu ilk kez SABAH için bozdu...

Olaydan nasıl haberin oldu?
Bu olay olmadan üç gün önce yakın bir arkadaşımdan telefon aldım. Bana; "Beni bir gazeteci aradı. Senin hakkında bir haber çıkacakmış. Bu haberle seni bitireceklermiş" filan dedi. Bende, "Ne olacak benimle ilgili? Ne yazabilirler ki?" diye sordum. "Uyuşturucu ile ilgiliymiş. İki gün sonra çıkacakmış." filan dedi. Dedim ki gayet rahat; "Benim hiç öyle şeylerde işim olmaz. Sigara bile içmem ben. Ne yazacaklarsa yazsınlar. Sonuçta adalet var. Hukuk var."

Sonra?
Aradan 5 dakika geçmeden Vatan gazetesinden bir gazeteci aradı. Önce operasyonda adı geçen şahısları tanıyıp tanımadığımı sordu. "Tanımıyorum kesinlikle" deyince bu kez, "Elimizde bazı görüntüler ve deliller var" dedi. "Yalan. Böyle bir şey yok yaparsanız dava açarım size" dedim ve üzerinde durmadım.

Nasıl yani?
Öyle bir şey olmadığı için hiçbir rahatsızlık duymadım ben. Ardından Ankara Moda Günleri'ne gittim. O gün pazartesi idi. Konudan haberi olan o arkadaşım tekrar aradı. Ağzımı arar gibi, "Aaaa haber çıkmadı" filan dedi. Benim soğukkanlılığımı görünce de, "Amma rahatsın" dedi.

Biraz kendini anlat bize. Kimsin, nasıl yaşarsın, ne yersin, ne içersin?
Çok şaşıracaksınız ama ben 26 yaşında olmama ve kendi ayaklarımın üzerinde durmama rağmen hala annesi, babası ve ablasıyla birlikte yaşayan bir insanım. Muhasebemi annem yönetir. Kazandığım tüm paralar onun hesabına yatar. O da bana harçlık verir. Benim kredi kartım bile kendi adıma değildir. Annemin eklerini kullanırım. Aylık belli çok cüzi bir limitim vardır. Onun dışına çıkamam. Alışverişe annemle giderim her şeyi o alır. Gece hayatım yoktur. Kimse, "Biz Ece'yi şu ünlü gece kulübünde gördük" diyemez. Yani son derece mütevazi bir hayatı olan bir aile kızıyım ben. Ama buna rağmen fuhuş ve uyuşturucu operasyonlarında benim adım geçiyor. İsyan ediyorum işte ben buna.

Peki kazandığın paraları ne yapıyorsun?
Bir evim, bir de arabam var. Onlarda annemin üzerine. Çok hassastır. Bana diyor ki; "Bu günlerin kıymetini bil. Çalıştığını biriktirmek zorundasın. Bugün var, yarın yok!"

İyi kazanıyor musun peki?
Allah'a şükür. Memnunum. Ama sanıldığı gibi astronomik şeyler değil kazandığım. Zaten hepsi kayıtlı. Vergimi ödüyorum çatır çatır.

Mesela ne kazanıyorsun? Ayda 50 bin dolar oluyor mu bu rakam?
Güldürmeyin beni Allahaşkınıza. O dediğiniz para hayal. Ancak işte fuhuş yapılarak kazanılır o para bizim sektörde. Bakın işte ne haksızlık anlayın. Güya ben bir gece için 20 bin dolar almışım. Ben bir ayda bile kazanamıyorum o parayı. Her şeyim kayıtlı. Neyim var neyim yok ortada. Ucuzluktan giyinen bir mankenim. Ama buna rağmen iftira atılıyor. Size sorayım. Fuhuş yapsam. Bir gecede 20 bin dolar alsam. Böyle mütevazi yaşar mıydım?

Peki fuhuş yapan manken var mı?

Duyuyoruz ama bazen böyle çirkinlikler bilmiyorum.

Kim bunlar peki?
İnanın bilmiyorum. Benim arkadaş çevremde hiç böyle şeyler yok. Şudur budur demem mümkün değil. Yapanlarda, "Ben yapıyorum" diye gelip bize söylemez herhalde..

Peki sana bu yönde teklif gelmedi mi hiç?
Asla, katiyen. Hiç almadım böyle bir şey. Mümkün mü? Ne cesaret? Onlar kime teklif edeceklerini bilirler. Onun ben olmadığımı biliyorlar.

Eee o zaman? Tekrar sorayım neden bir başka mankenin adı değil de senin adın geçiyor bu operasyonlarda?
Benim albümüm çok güçlü geliyor. Bu da insanları çok korkutuyor. Aslında korkutacak bir albüm de değil ama. Bir Alternatif Rock albümü. Popçularla, alaturkacılarla bir araya gelmeyeceğim zaten. Onların ayağına takılmayacağım. Ama önümü kesmek isteyen her kim ise bu soruşturmada ortaya çıkacak. Benle ilgili kim ne plan yaptıysa hepsi ortaya çıkacak! Adımın bile geçmediği savcılık dosyasında adımı kullanan gazeteciler adalet önünde tek tek hesap verecek.

Üzüldün mü?
Çokkk! Çünkü bana yapılan çok ağır bir suçlama. Çok acımasız. "Bir insanın ayakkabılarıyla kırk gün gezmeseniz, o insan hakkında yorum yapmayın" demiş peygamberimiz. Gerçi dinsiz, imansız, kitapsız ama yinede bana bu iftiraları atanları Allah'a havale ediyorum. Allah'ından bulsun hepsi.

Senin eğitimin ne Ece?
Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. İlk, orta ve lise eğitimimi de Antalya Koleji'nde tamamladım.

BUGÜN NELER OLDU