Milli Piyango bayisi dolandırıldı

Trabzon'da, neşter ve ütü kullanılarak numaraları değiştirilerek ikramiye çıkmış gibi gösterilen biletlere para ödeyen Milli Piyango bayisi dolandırıldı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazar 11.10.2009 16:41 ABONE OL
Alınan bilgiye göre, Ortahisar Mahallesi'ndeki Milli Piyango bayisi Fatih Kalfa (39), aralarında son rakamına göre 6,5 ve 3 numarasına ikramiye isabet eden 19 Ağustos tarihli çekilişin biletlerini getiren kimliği henüz belirlenemeyen kişiye, toplam 341 lira ödeme yaptı. Kalfa, bu kişiye ayrıca biletleri karşılığında 50 lira değerinde de bilet verdi.

Daha sonra ikramiyesini ödediği biletleri Milli Piyango İdaresi Trabzon Şubesine götürerek parasını almak isteyen Kalfa'nın, elindeki biletlerin numaralarının değiştirildiği belirlendi.

Kalfa, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Milli Piyango şubesinde biletlerin seri numaralarının biletlerle uyuşmamasıyla dolandırıldığının ortaya çıktığını belirterek, ''Burada yaptığımız detaylı incelemede, bilet üzerindeki numaraların neşterle bilete zarar vermeden alınarak, ikramiye çıkan numaranın yine aynı yöntemle bilete yapıştırıldığını, üzerinden de ütüyle geçildiğini fark ettik'' dedi.

Daha önce de benzer durumlarla karşı karşıya kaldığını, bu nedenle bayilerin dikkatli olmasını isteyen Kalfa, ''Bu durum birkaç bayi arkadaşımın da başına gelmiş. Yapılacak uyarılarla bayilerin bilinçlendirilmesini istiyoruz'' diye konuştu.

Kalfa, Milli Piyango'ya dilekçeyle başvuruda bulunacağını, onun ardından kendisini dolandıran kişinin tespit edilebilmesi için çalışma başlatılacağını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU