Organ mafyası şüphesiyle baskın

Viranşehir'de bir kız çocuğunu kaçırmaya kalkan kişilerin organ mafyasından olduğu söylentisi yayılınca yaklaşık bin kişi ilçe karakolunu basarak linç girişiminde bulundu

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde dün sabah ekmek almak için bakkala gönderilen 8 yaşındaki D.K.'yi, sokakta duran bir kamyonetteki iki kişi, para vererek kandırıp kaçırmak istedi. Eve kaçan küçük kız, olanları babası Mehmet K.'ye anlattı. Mehmet K. ve diğer aile fertleri sokağa çıkıp kamyonette bulunan 30-35 yaşlarındaki iki kişiye saldırdı. Kavga, komşuların ihbarı üzerine gelen polisler tarafından engellendi. Gözaltına alınan iki kişi kamyonetle birlikte Yenimahalle Polis Merkezi'ne götürüldü. Bu sırada sokakta toplanan kalabalık, şüphelileri linç etmek için polis merkezine yürüdü. Büyüyen kalabalık, polis merkezinin önünde "Onları bize verin" diye bağırmaya başladı. Bu sırada, gözaltındaki şüphelilerin çocukların organlarını çalıp sattığı, Kayseri'deki çocukları da kaçıran kişiler olduğu söylentisi yayıldı. Polis merkezinin önündeki bin kişi, nöbetçi polisleri aşıp karakola girmek istedi. Öfkeli grup ile güvenlik güçleri arasında itişkakış oldu. Kalabalık daha sonra şüphelilere ait kamyoneti tahrip etti. Kamyoneti devirmeye kalkan, camlarını kırıp, brandasını parçalayan öfkeli grup polis merkezine taş atmaya başladı.
GAZ BOMBASI ATILDI

Polis, grubu dağıtmak için havaya ateş açtı ve 3 gaz bombası attı. 2 polis memuru taşlarla hafif yaralandı. Viranşehir İlçe Jandarma Komutanlığı'ndaki askerler takviye gönderildi. Şanlıurfa'dan da çok sayıda polis ilçeye geldi. Olay yerine gelen Belediye Başkanı Leyla Güven'in ısrarı üzerine kalabalık dağılırken, bazı vatandaşlar bekleyişi sürdürdü. İlçe dışından geldikleri ve çocuk kıyafeti sattıkları belirtilen zanlılar Bilal A., ve İsmail K., çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

BİZE ULAŞIN