Motosikletten polise ateş

Hatay'da, ''dur'' ihtarına uymayan motosiklet sürücüsünün ateş açması sonucu çıkan çatışmada yaralanan ve motosiklette bulunan Murat Koku'nun öldüğü, yaralı polis memuru Yavuz Dost'un ise sağlık durumunun iyiye gittiğini bildirdi.

Salı 13.10.2009 08:56
Güncelleme: Salı 13.10.2009 11:43
ABONE OL
Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Hatay Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu ile geldiği Antakya Devlet Hastanesi'nden çıkışında, gazetecilerin soruları üzerine yaptığı açıklamada, olaydan büyük üzüntü duyduğunu söyledi.

Lekesiz, olayda yaralanan Murat Koku'nun kurtarılamadığını, polis memuru Yavuz Dost'un ise ameliyatının başarılı geçtiğini, vücudundan 2 kurşun çıkarıldığını ve sağlık durumunun iyiye gittiğini kaydetti.

Olayın oluş biçimini de anlatan Lekesiz, yeni otogar kavşağında görev yapan ''yunus'' ekiplerinin, durumundan kuşkulandıkları plakasız bir motosikletin sürücüsüne ''dur'' ihtarında bulunduklarını, ihtara motosiklette bulunan 2 kişinin ateşle karşılık verdiğini söyledi.

Polis memuru Yavuz Dost ile motosiklette bulunan Murat Koku'nun yaralandığı olayda, motosiklette bulunan Murat Diyap'ın ise yakalandığını hatırlatan Lekesiz, bu kişinin sorgulamasının sürdüğünü dile getirdi.

ÖLEN KİŞİNİN RUHSATSIZ SİLAH BULUNDURMAK SUÇUNDAN SABIKALI OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Hatay'da, ''dur'' ihtarına uymayan motosikletten ateş açılması sonucu çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede ölen Murat Koku'nun (28), ''ruhsatsız silah bulundurmak'' suçundan sabıkalı olduğunun tespit edildiği bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, dün gece, Yeni Otogar Kavşağında görev yapan ''yunus'' ekiplerinin, durumundan şüphelendikleri plakasız motosikletin sürücüsüne ''dur'' ihtarında bulunması ve tabancayla karşılık verilmesi sonucu çıkan çatışmayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Olayda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede kurtarılamayan Murat Koku'nun ruhsatsız silah bulundurmak suçundan sabıkasının olduğu tespit edilirken, gözaltına alınan Murat D'nin (35) ise sorgulaması devam ediyor.

Bu arada, çatışmada vücuduna mermi isabet ederek yaralanan ve kaldırıldığı Antakya Devlet Hastanesi'ndeki tedavisi süren polis memuru Yavuz Dost'un (33) sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.