Öğretim görevlisinin cesedi Boğaz'dan çıktı

Boğaziçi Köprüsü'nde geçtiğimiz hafta bir intihar notu bırakıp, sır olan Sabancı Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Dicle Koğacıoğlu'nun cesedi bulundu

Sabancı Üniversitesi öğretim görevlisi Doç Dr. Dicle Koğacıoğlu'nun cesedi, otomobilinin Boğaziçi Köprüsü'nde bulunmasından bir hafta sonra Ortaköy açıklarında denizden çıkarıldı. Sabancı Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Dicle Koğacıoğlu'nun otomobili, 5 Ekim'de Boğaziçi Köprüsü üzerinde terk edilmiş halde bulunmuştu. Otomobilinde ailesine hitaben "Annem, babam, Poyraz beni affedin. Çok acı var dayanamıyorum" yazılı mektup bırakan Koğacıoğlu'nun intihar ettiği tahmin ediliyordu. Ancak Boğaziçi Köprüsü'nü 24 saat gözleyen güvenlik kameralarında Koğacıoğlu'nun intihar ettiğine dair tek bir görüntü kaydı dahi çıkmamıştı. Koğacıoğlu'nun İzmir'de yaşayan ailesi ise bir haftadır kızlarına ne olduğunu öğrenmek için umutla bekliyordu. Balıkçılar, dün sabah 08.00 sıralarında, Ortaköy açıklarında su yüzeyinde bir kadın cesedi fark edince hemen polise haber verdi. Polisin bilgilendirdiği sahil güvenlik ekipleri, Ortaköy açıklarında cesedin bulunduğu bölgeye geldi.

TANINMAZ HALE GELMİŞTİ

Ortaköy İskele Meydanı'na çıkartılan ceset, savcı incelemesi için bir süre bekletildi. Bir haftadır denizde kalan Koğacıoğlu'nun cesedinin balıklar tarafından tahrip edildiği ve yüzünün neredeyse tanınmaz hale geldiği öğrenildi. Üzerinden kimlik çıkmayan cesedin Koğacıoğlu'na ait olduğu ise üzerindeki kıyafetinden anlaşıldı. Cesedin üzerindeki kıyafetler kaybolduğu son gün üzerinde bulunan elbiselerdi.

İZMİR' DE TOPRAĞA VERİLECEK
Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürülen cesedi, Koğacıoğlu'nun annesi teşhis etti. Ceset otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Öğretim üyesi Koğacıoğlu'nun, İzmir'de yaşayan babası ile ağabeyi Poyraz Koğacıoğlu'nun İstanbul'a geldiği öğrenildi. Cenazenin Koğacıoğlu'nun yakınları tarafından alınıp memleketi İzmir'de toprağa verileceği öğrenildi. "Aşk acısı" dedikodularına cevap vermeyen Koğacıoğlu'nun ağabeyi, "Şoke halindeyiz" ifadesini kullandı.

BİZE ULAŞIN