Polis baba beylik silahıyla okul bastı

Isparta'da çocuğunun sınıfının değiştirilmemesi üzerine okulu basan polis memuru M.C.'yi, güvenlik kamerası saniye saniye görüntüledi

Isparta'da, çocuğunun sınıfının değiştirilmemesi üzerine çılgına dönen polis memuru, beylik tabancasıyla okulu bastı. "İdarecilere kurşun sıkacağım" diyen polisin müdüre saldırmasını, kendisinden önce okula ulaşan meslektaşı önledi.

'KURŞUN SIKACAĞIM'
Olay, çarşamba günü saat 13.18'de Anadolu Mahallesi'ndeki Mustafa Şener İlköğretim Okulu'nda yaşandı. Polis memuru M.C., 6-C sınıfında okuyan çocuğunun sınıfının değiştirilmemesi üzerine öfkelenip okula baskına gitti. M.C. iddiaya göre, yolda karşılaştığı bir meslektaşına, "İdarecilere kurşun sıkacağım" dedi. Bunun üzerine yola çıkan meslektaşı, M.C.'den önce okula ulaşıp "Kötü şeyler olacak hocam, kaçman lazım" diyerek müdür Şevket Gökmen'i başka bir odaya götürdü. Bir süre sonra okula gelen ve müdürün odasına girmek isteyen M.C.'yi, okulda bekleyen meslektaşı sakinleştirdi. Güvenlik kamerası yaşananları saniye saniye görüntüledi. Müdür Gökmen, polisin okul basma olayını savcılığa, valilik ve emniyet ile Milli Eğitim Müdürlüğü'ne birer dilekçe yazarak bildirdi. Gökmen, kamera kayıtlarını da delil gösterdi.

POLİS DE ŞİKÂYETÇİ

Müdürün avukatı Ali Osman Altunbaşak, olayın adli mercilere intikal ettirildiğini, sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi. Altunbaşak, olayın güvenlik kamerası görüntüleri ve şahitlerin imzaladığı tutanakla da ispatlandığını belirtti. Polis memuru M.C. de Milli Eğitim Müdürlüğü'ne dilekçe verip okul müdüründen şikâyetçi oldu. M.C.'nin dilekçesinde Müdür Gökmen'den "Polis düşmanı okul müdürü"
diye bahsettiği belirtildi.

BİZE ULAŞIN