"6 dakikada tecavüz olmaz"

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi acil servisine gelen kadın hastaya tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan hizmetlinin yargılanmasına başlandı.

Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde başlayan duruşmaya, tutuklu sanık Hayri G. ve avukatı Fatih Demirtop katıldı.

Duruşmada, polisteki ifadesinin baskı altında alındığını ileri süren Hayri G, ifadesini reddetti.

Olay günü, hastaneye bir arkadaşıyla birlikte gelen G.T'nin alkollü olduğunu, başının döndüğünü belirterek, tuvalete gitmek istediğini söylediğini iddia eden Hayri G, kadının tuvalette kendisinden yardım istediğini savundu. Yardım ederken kadının üzerindeki giysileri çıkarmak istediğini ileri süren Hayri G, kadının, kendisine cinsel ilişki teklif ettiğini, kendisinin ise reddettiğini öne sürdü.

Olay gecesi Hayri G. ile çalıştığını söyleyen Ü.Ç. de, sarhoş durumda olan kadını tuvalete götürürken Hayri G'yi gördüğünü ancak tecavüz olayına şahit olmadığını söyledi.

Avukat Fatih Demirtop da, Hayri G'nin tecavüz fiilini işlediğine dair bir kanıt olmadığını savundu. Kamera kayıtlarında da Hayri G'nin alkollü kadını tuvalete götürürken ve çıkarken görüldüğünü ve bu sürenin 6 dakika olduğunu belirten Avukat Demirtop, bu kadar sürede tecavüz olamayacağını iddia etti.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, tanıkların dinlenmesi ve güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesi için duruşmayı erteledi.

Antalya'da 11 Ağustos'ta meydana gelen olayda, acil servise gelen G.T, hizmetli Hayri G'nin kendisine tuvalete tecavüz ettiğini belirtmiş ve Hayri G. tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

BİZE ULAŞIN