6 yıl arayla ikinci sevgiliyi de boğdu

İstanbul'da boğularak öldürülen Esra Karsel'in katil zanlısı, 6 yıl önce de hemşire sevgilisini öldürüp girdiği cezaevinden firar eden Eyüp Gökhan çıktı. Zanlı, Esra'yı "En iyi sevgilim sen çıktın" deyince kıskanıp öldürdüğünü anlattı

İstanbul Teşvikiye'de telle boğularak öldürülen Esra Karsel'in katil zanlısı, bir hafta geçmeden yakalandı. Katil zanlısı; birlikte yaşadığı İlknur Değirmenciler'i de 6 yıl önce öldürüp hapse giren, 3 ay önce de firar eden Eyüp Gökhan... Cinayet sebebi ise, Esra Karsel'in "Sevgililerim içinde en iyisi sen çıktın" deyince, Gökhan'ın aldatıldığını sanıp kıskançlık krizine girmesi... Cinayetin ardından polis, İstanbul genelindeki boğarak öldürme olaylarını mercek altına aldı. İlk sevgili cinayetinden 22 yıl hapis cezası alan ve 4.5 yıl hapis yattıktan sonra Çorum yarı açık cezaevinden Ağustos ayında 7 gün yıllık izin alıp firar ettiği belirlenen Eyüp Gökhan'ın parmak izine olay yerinde rastlayan ekipler, telefon takibine başladı.

'ARACI BIRAKIP KAÇTIM'
Kadıköy'de Z.Ş. adlı bir arkadaşının otoparkında kaldığı anlaşılan Gökhan, başka biri üzerine düzenlenmiş sahte kimlikle yakalandı. İlk anda kendisini gözaltına alan polislere, "Abi ben akşam teslim olacaktım" diyen Gökhan'ın baskın anında yanında bulunan otopark işletmecisi arkadaşı da ifadesine başvurulmak üzere gözaltına alındı. Emniyette cinayeti itiraf eden Gökhan'ın şunları anlattığı öğrenildi: "Cezaevinden firar ettikten sonra daha önceden tanıdığım arkadaşımın Üsküdar'daki kafesine gittim. Onlar da kafede çalışan elemanların kaldığı yerde bana yer ayarladı. Kafede takılırken arife günü Esra Karsel ile tanıştım. Sonraki günlerde kendisiyle 3 kez daha yüz yüze görüştüm. Esra olay günü Anadolu yakasındaki bir arkadaşının restoran açılışına davetli olarak katılmış. Sonra Üsküdar'daki kaldığım adrese gelip beni aldı. Otomobille bir süre dolaştıktan sonra arkadaşımın işlettiği otoparka gittik, burada birlikte olduk.

ECZACILIĞI KAZANMIŞTI

Bana diğer erkek arkadaşlarından bahsederek 'En iyisi sendin' dedi. Beni aldattığını düşününce otomobilin arka kısmında ele geçirdiğim iple boğdum. Cinayet sonrası otomobili Ortaköy'de bir otoparka bırakacaktım. Fakat Beşiktaş çıkışını kaçırınca ve yolda polislerin uygulama yaptığını da görünce, panikleyip ilk gördüğüm boş bir yere aracı terk ettim. İki sokak ileride de taksiye binip Üsküdar'a geçtim." Emniyetteki sorguları tamamlanan Gökhan ile otopark çalışanı arkadaşı Z.Ş., sevkedildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderildi. 10 yıl önce İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'ni kazanan fakat gitmeyen Gökhan'ın, ayrıca silahlı tehdit, çete ve askerlikten firar suçlarından sabıkası bulunuyor. Kurban Karsel'in ise DoReMi İç Çamaşırları'nın eski sahibi olan 2005'te boşandığı eşi Ahmet Baysal'ın borçlarından kurtulmak için reddi miras davası açtığı ortaya çıktı. Karsel, 14 yaşındaki oğlunun velayetini de babasının gözleri önünde ölmesinin psikolojisini bozduğu gerekçesiyle aldı.

VİCDAN AZABINDAN TESLİM OLMUŞTU
Hemşire İlknur Değirmenciler'i de tıpkı geçen hafta Esra Karsel'i olduğu gibi, boğarak öldüren katil zanlısı Eyüp Gökhan, önce olaya intihar süsü vermeye çalışmış. Ancak sonra vicdan azabı yüzünden polise teslim olmuş. Ağustos'ta ise Çorum'daki yarı açık cezaevinden firar etmiş.

BİZE ULAŞIN