Eşinin hastalığından mı etkilendi?

Mehmet Aslantuğ'un bir türlü vizyona sokamadığı 'Aşkın İkinci Yarısı' filminin hikayesini, eşi Arzum Onan'ın bir dönem geçirdiği kanser hastalığından etkilenerek yazdığı söyleniyor.

Orhan Kemal'in aynı adlı romanından uyarlanan 'Hanımın Çiftliği' dizisinde rol alan Mehmet Aslantuğ, Adana'da yoğun bir şekilde devam eden çekimler nedeniyle yıllardır üzerinde çalıştığı ilk uzun metrajlı filmi 'Aşkın İkinci Yarısı'nı bir türlü vizyona sokamıyor.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZSenaryosunu yazdığı, yönettiği ve başrollerini eşi Arzum Onan'la paylaştığı 'Aşkın İkinci Yarısı'nın çekimlerini Türkiye ve Amerika'da tamamlayan Aslantuğ, filmin geri kalan işlerini kimseye emanet etmek istemiyor. Montajdan lansmana kadar her aşamanın kontrolünün kendisinde olmasını isteyen başarılı oyuncu, dizi nedeniyle filmle ilgili planlarını uygulamakta zorlanıyor.

İSMİNİ DE DEĞİŞTİRDİ

Çekimleri altı hafta süren ve yaklaşık iki milyon dolara mal olan filmin ismini ilk önce 'Son Cemre' koyan Aslantuğ, çekimleri tamamladıktan sonra adını 'Aşkın İkinci Yarısı' olarak değiştirdi. Yapımcılığını Tiglon Film'in üstlendiği filmin 2010'un ilk aylarında seyirciyle buluşması bekleniyor.

SENARYOYU YAZARKEN EŞİNİN HASTALIĞINDAN MI ETKİLENDİ?

'Yılın en duygusal filmi' olarak lanse edilen 'Aşkın İkinci Yarısı', yıllar sonra yeniden biraraya gelen iki eski sevgilinin hikayesini beyazperdeye taşıyor. Aslantuğ filmde, amansız bir hastalığa yakalanan ve yaşamının geri kalan kısmını bir sahil kasabasında geçiren bir adamı canlandırıyor. Arzum Onan ise New York'tan eski sevgilisinin bütün hayatını etkileyecek büyük bir süprizle geri dönen bir kadına hayat veriyor. Aslantuğ'un filmi, eşinin bir dönem geçirdiği kanser hastalığından etkilenerek yazdığı söyleniyor.

BİZE ULAŞIN