Minik kalbi ders heyecanına dayanamadı

Esenler Fatih İlköğretim Okulu'nda ders esnasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden 2.sınıf öğrencisi Betül Erdem'in (7) cenazesi memleketi Mardin'de toprağa verilecek.

Dün meydana gelen olayda, 2. sınıf öğrencisi Betül Erdem, matematik dersinde 2'şer 2'şer saymak için tahtaya kalktı. Heyecanlı bir şekilde sayıları saymaya başlayan Betül birden yere düştü.

Baygınlık geçiren Betül'ü öğretmeninin haber verdiği okul müdürü kucağına alarak arabaya bindirdi. Küçük Betül, okulun yakınındaki Esenler Fatih Sağlık Ocağı'na götürdü. Ancak doktorlar, kalp krizi geçirdiği belirtilen küçük Betül'ün hayatını kaybettiğini açıkladı.

Betül'ün cenazesi otopsi yapılamak üzere gece Adli Tıp Kurumu'na getirildi. Otopsi işleminin ardından Betül'ün cenazesi ailesine teslim edildi. Esenler Belediyesi'ne ait ambulansla Adli Tıp Kurumu'ndan alınan Betül'ün cenazesi yıkama işlemi için Kozlu Mezarlığı gasilhanesine getirildi. Küçük Betül'ün cenazesinin toprağa verilmek üzere Mardin'in Gülveren Köyü'ne götürüleceği belirtildi.

Bu arada Betül Erdem'in yakınları, kızlarının ölümü ile ilgili konuşacak bir şeyin olmadığını belirterek, gazetecilere açıklama yapmaktan kaçındı. Betül Erdem'in daha önce herhangi bir rahatsızlığının olmadığı öğrenildi.
BİZE ULAŞIN