Havalar nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı bölgelerinde aralıklarla görülecek yağışların Marmara'nın batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir) ve İstanbul'un Avrupa yakası ile İzmir'in kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığı; batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, ilk saatlerde Marmara ile ülkemizin güneydoğu kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara'nın batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir) ve İstanbul'un Avrupa yakası ile İzmir'in kuzey ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (yıldırım düşmesi, lokal su baskını ve ani sel, taşkın, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir ile İstanbul'un Avrupa yakasında kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; İzmir'in kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Batısı parçalı, doğusu az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Bölge geneli parçalı ve kuzeybatı kesimleri çok bulutlu, Eskişehir çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, batısı (Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce, Karabük) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

BİZE ULAŞIN