'Hücrelerim yanıyor güneşimizi çaldılar'

İstanbul'da 10 ay önce öldürülen bar işletmecisi Engin Temel'in ailesinin tek tesellisi, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın verdiği "Oğlunuzun katilleri bulunacak" sözü

İstanbul Şişli'de Love Bar'ın işletmeciliğini yapan ve 9 Aralık 2008 günü evinin girişinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden 24 yaşındaki Engin Temel'in ailesi 10 aydır faillerin bulunmasını bekliyor. Cinayette görgü tanığının olmaması ve olay yerindeki güvenlik kamera görüntülerinin yetersiz olması nedeniyle Engin Temel'in cinayetindeki sır perdesi hala aralanamadı. Malatya'da yaşayan ailenin kurduğu ve aralarında emekli polislerin de olduğu 5 kişilik özel ekip de bugüne kadar cinayeti aydınlatacak bir ipucuna ulaşamadı.

'SERVET İDDİALARI YALAN'
Oğlunun ölüm haberinden sonra sürekli siyahlar giyen anne Hatice Temel, "Güneşimizi, ışığımızı aldılar" diyerek evinin perdelerinin güneşliklerini bile açmadıklarını, çocuklarının mezarına bile alaca karanlıkta gittiklerini anlatıyor. Cinayetin ardından ortaya atılan "Milyarlık serveti vardı" iddialarına da tepki gösteren anne Temel, "Engin'in serveti 2 halı, bir 37 ekran televizyon ve bir genç odasıydı. Bunları bir taksi bagajında getirdik. Milyarlık dedikleri 70 bin liralık arabayı ve bara olan ortaklığını 3 ayrı banka kredisi çekerek kendisine verdik" diyor. Ruh sağlığı bozulan ve tedavi gören annenin yüreği, Münevver Karabulut cinayetinin zanlısı Cem Garipoğlu'nun yakalanmasının ardından İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'dan gelen telefonla bir nebze olsun ferahlamış. Çapkın'ın kendilerine katil ya da katillerin bulunması için söz verdiğini belirten anne Temel bu ümitle yaşadığını söyleyerek, "Sayın Çapkın bana pırıl pırıl yetiştirdiği evladını kalleşçe bir kurşunla kaybetmiş ve her hücresi acı çeken bir anneye söylenmesi gerekenleri söyledi" diyor, fakat konuşmanın detaylarını anlatmıyor.

ADINA ÇEŞME YAPTIRDILAR
"Bir kurşun sadece evladımı değil çok şeyi öldürdü" diyen anne Hatice Temel yaşadıklarını ise şöyle anlatıyor: "Her gece onun fotoğrafına bakıp 'İyi geceler aslan yiğidim' dedikten sonra ağlamadan uyuyabilmenin ne güç olduğunu ancak evlat acısı yaşayan bilir. O kurşun evladımın parlak hayatını söndürmekle kalmadı. Her dakika için yanıyor. Her hücrem acıyor." Oğlunun yaşıtlarından çok daha olgun ve samimi bir kişiliğe sahip olduğunu dile getiren baba Münir Temel ise polisin delilleri tamamen topladığını ifade ediyor. Engin'e olan özlemlerini mezarına giderek gideren Temel ailesi belediyeden izin alıp çocuklarının mezarı başına bir çeşme yaptırdı. Haftada 4 gün oğlunun mezarını ziyaret eden baba Münir Temel, oğlunun adını yazdırdığı çeşmeden su alarak mezarındaki çiçekleri suluyor.

BİZE ULAŞIN