Melis, babasının filmini yapacak

Ahmet Kaya'nın, sahne ve gösteri sanatları yönetimi bölümünü bitiren kızı, babasıyla ilgili bir sinema filmi yazıp yönetmek istiyor

Ahmet Kaya'nın kızı Melis, Bilgi Üniversitesi'nde sahne ve gösteri sanatları yönetimi bölümünü okudu, bitirdi. Şimdi Paris'te Fransızca dil okulunda. En büyük arzusu babasıyla ilgili yarı dokümanter bir sinema filmi yazıp, yönetmek. Ahmet Kaya'nın eşi Gülten'le MOLA'mıza devam ediyoruz.

Nasıl tanıştınız Ahmet'le?
Müziğin mutfağında, müzik kayıt stüdyosunda tanıştık. İkinci albümünü çalışıyorlardı. Ben o stüdyoda koordinasyon görevlisiydim. 25 yaşındaydım. 1985 yılı, Ahmet 28'di. Selda Bağcan tanıştırdı bir akşam yemeğe davet etti beni. İlk baş başa yemeğimizi orda Taksim Sanat Evi'nde yemiştik,

SON SÖZÜ KIZIYLA İLGİLİ
Melis nasıl karşıladı babasını kaybetmeyi?
Bu çok anlatılır bir şey değil. Çünkü inanılmaz bir baba kız sevgisi vardı onların hatta bir aşktı onlarınki. Melis açısından çok üzülüyorum. Çok büyük talihsizlik son anda bütün bunlara tanıklık etmesi, babasının onun kucağında ölmesi, onu kaybettiğini anlamasına rağmen kalbini defalarca öpmesi, bir umut belki geri getirebilirim bir duyguyla bunu yapması filan.
Son cümlesi ne?
Melis'le ilgiliydi. Melis walkman dinleyerek uyuyor. Ve o yüksek sesle walkman dinlediği için çok rahatsız oluyor. Ahmet "Bu çocuk piyano dersi alıyor, kulakları zarar görmesin" der geceleri gidip kulağından walkmani çıkartırdı. Son cümlesi "Melis'in walkmanini çıkardın mı?" oldu.
"Hayır, bugün de böyle uyusun" dedim. "Olmaz" dedi gitti çıkardı. Melis'le ilgiliydi son cümlesi.
Melis şimdi kocaman ve çok güzel bir kız oldu. Ne yapacak peki?
Bilgi Üniversitesi'nde sahne ve gösteri sanatları yönetimi bölümünü okudu, bitirdi. İngilizcesi ana dili gibi. Şimdi Paris'te Fransızca dil okulunda. Ahmet'in mezarına çok yakın bir yerde küçük bir daire tuttuk ona. Her gün ziyarete gidiyor babasını. En büyük arzusu da babasıyla ilgili yarı dokümanter bir sinema filmi yazıp yönetmek.

BİZE ULAŞIN