Bacağı kesilen şarkıcıya doğum günü

Alanya ilçesinde, beş gün önce geçirdiği trafik kazasında bacağı kesilen şarkıcı ve manken Çiğdem Yüce, 26 yaşına tedavi gördüğü hastanede girdi. Hayati tehlikeyi atlatan Yüce, daha sonra Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne nakledildi.

Antalya-Alanya karayolunda geçirdiği trafik kazasından sonra beş gündür Alanya Özel Can Hastanesi'nde tedavi gören ve sağ bacağı kesilen şarkıcı ve manken Çiğdem Yüce, 26 yaşına hasta yatağında girdi.

Anne Gülay Yeğenoğlu ve ağabeyi Umut Yüce, hayati tehlikeyi atlatan Çiğdem Yüce'ye hastane odasında sürpriz doğum günü kutlaması hazırladılar. Kendisi için hazırlanan yaş günü pastasının üzerindeki mumları üfleyerek söndüren Yüce, gözyaşlarına hakim olamadı. 'Bana dua edin' diyerek ağlayan Yüce, gazetecilere "Benimle ilgili hep güzel şeyler yazdınız. İyi bir annem var. Bana çok emek verdi. Onun kızı olmaktan hep gurur duydum. Bazen ağabeyimden gizli saklı dışarıya çıktım. Çekmeyin diye çok yalvardım size. İyi değilim şu an ama iyi olacağım. Çünkü Allah'a inancım sonsuz. Hepinizi çok seviyorum" dedi.

Yüce, daha sonra Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Alanya Özel Can Hastanesi'nden Operatör Doktor Hilmi Ulus, Yüce'nin sağlık durumunun geldiği güne göre çok daha iyi durumda olduğunu söyledi.

Yüce'nin, geçirdiği trafik kazası sonucu hastaneye geldiğini belirten Ulus, şöyle konuştu: "Tansiyonu yoktu. Sağ bacağı kopmak üzereydi. Bacağını kurtarma şansımız yoktu maalesef. Çok ciddi travma geçirmişti ve şok halindeydi. Biz hemen müdahale ederek hayata döndürdük. Ardından ameliyata aldık." Yüce'nin vücudunun pek çok yerinde çeşitli kırıklar olduğunu ifade eden Ulus, sözlerine şöyle devam etti: "Şu an şuuru yerine döndü. Artık bundan sonra tedavilerinin yapılması gerekiyor. Kırıklarıyla ilgili ameliyatlar geçirecek. İyileştikten sonra protez takılarak hayatına devam edebilecek. Doğabilecek komplikasyonlar nedeniyle de daha büyük bir merkeze nakledilmesini uygun gördük. O nedenle hastamızın naklini Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne gerçekleştirdik."

Çiğdem Yüce, nişanlısı Alper Bezci'nin (30) kullandığı 01 BK 559 plakalı otomobille Ankara'dan Alanya'ya gelirken Okurcalar beldesinde yolun kaygan olmasından dolayı trafik kazası geçirmişti. Kazada ağır şekilde yaralanan Yüce, Alanya Özel Can Hastanesi'ne kaldırılmış ve doku zedelenmesinden dolayı sağ bacağı kesilmişti.

BİZE ULAŞIN