'Ben o eve girmem'

Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'na cinayetin işlendiği villada tatbikat yaptırıldı. İçeri girmemekte direnen Garipoğlu "Aynı olayları yaşamak istemiyorum" dedi

Türkiye'yi sarsan cinayetin katil şüphelisi Cem Garipoğlu'na, kız arkadaşı Münevver Karabulut'u öldürdüğü öne sürülen ailesine ait Bahçeşehir'deki villada, tam 230 gün sonra tatbikat yaptırıldı. Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, geçen hafta savcılığa dilekçeyle başvurarak, olay yerinde tatbikat yapılmasını talep etmişti. Soruşturma savcıları, dün olay yerinde tatbikat yapma kararı aldı. Tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevi'nden dün sabah 10.00 sıralarında Bahçeşehir'deki villanın önüne getirilen Cem Garipoğlu, saat 10.45'e kadar cezaevi aracının içinde bekletildi. Tatbikatı yaptıracak savcı, bu sırada gazetecileri villanın önünden uzaklaştırdı.

CEM GARİPOĞLU FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZODALARI TEK TEK DOLAŞTI

Basın mensuplarının uzaklaşmasının ardından Cem Garipoğlu'nun bulunduğu cezaevi aracı villanın önüne getirildi. Garipoğlu, araçtan indirildiğinde "Benim burada ne işim var" diyerek tepki gösterdi. İçeri girmek istemeyen Garipoğlu yetkililere, "Hiç bir şey söylemek istemiyorum. İyi değilim, üzerime gelmeyin. Bir daha aynı olayları yaşamak istemiyorum" dedi. Garipoğlu'nun bu sözleri ve içeri girmek istemediğine ilişkin zabıt tutuldu. Cem Garipoğlu'na odalar tek tek dolaştırılarak olayla ilgili sorular soruldu, bahçeye çıkarılarak olay günü kapıların durumuyla ilgili sorular yöneltildi. Bu soruların hepsini yanıtsız bırakan Cem Garipoğlu'nun sık sık, "Bir şey konuşmak istemiyorum, daha önce ifade vermiştim. Susma hakkımı kullanıyorum. Burada durmak istemiyorum" dediği belirtildi.

1 SAAT 10 DAKİKA SÜRDÜ

Villada yaklaşık 40 dakika savcıyla birlikte kalan Cem Garipoğlu, bir ara bahçeye çıktıktan sonra tekrar içeri girdi. Tatbikat toplam 1 saat 10 dakika sürdü. İşlemlerin tamamlanmasının ardından yeniden cezaevi ring aracına bindirilen Cem Garipoğlu, tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevi'ne götürüldü. Cem Garipoğlu'nun avukatı Aytekin Kaya gazetecilere yaptığı açıklamada, yasalara göre bütün soruşturmaların gizli olduğunu, ayrıntılara ilişkin bilgi veremeyeceğini söyledi. Müvekkiline soruşturmayı yürüten savcılar tarafından çeşitli sorular yöneltildiğini belirten Kaya, şunları söyledi:

'EV O ZAMANKİ GİBİ'
"Bu karma bir uygulamaydı. Hem yer gösterimi yapıldı, hem de çeşitli sorular soruldu. Müvekkilim susma hakkını kullandı. Ne sorulması gerekiyorsa soruldu. İçeride yaşananlarla birlikte müvekkilimin haleti ruhiyesi de tutanaklara geçirildi. Cem'in ruh halinin eskisinden bir farkı yok. Hatta eve dahi girmek istemedi." Avukat Aytekin Kaya, bir gazetecinin, "Evin içinde cinayetten kalan bir iz var mıydı?" sorusuna, "Biz daha önceden eve girdik. O zaman ev nasılsa şimdi de aynı" yanıtını verdi. Öte yandan Cem Garipoğlu'nun liseyi dışarıdan bitirmek için başvuruda bulunduğu öğrenildi. Garipoğlu lise eğitimini
açıköğretim lisesinde bitirecek.

BİZE ULAŞIN