Mersin ve Van'da su kesintisi

Mersin'in bazı mahallelerinde 24 - 25 Ekim tarihlerinde, Van'da da 22 Ekim'de suların kesileceği bildirildi.

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi'nden (MESKİ) yapılan yazılı açıklamaya göre, D2 su deposu şehir çıkışındaki bin 200'lük boruya yeni döşenen 800'lük boru bağlantısı ve D2 deposu manevra odasındaki yeni depo bağlantısı için 24 - 25 Ekim 2009 tarihlerinde su kesintisine gidileceği belirtildi.

Su kesintisi yapılacak mahalleler şunlar: Sağlık, Güneş, Yenipazar, Gündoğdu, Mitatpaşa, Siteler, Selçuklar, Sevket Sümer, İhsaniye, Nusratiye, Mahmudiye, Bahçe, Barış, Turgutreis, Özgürlük, Hal, Müfide İlhan, Hürriyet, Limonluk, Bahçelievler (kısmen ) mahalleleri ile Mezitli ilçesi.

Kesintinin 08.00 ile 16.00 saatleri arasında uygulanacağı kaydedildi.

VAN'DA DA SU KESİNTİSİ YAPILACAK

Van Belediyesi, yenileme ve onarım çalışması yüzünden su kesintisi uygulanacağını açıklayarak vatandaşların gerekli tedbirleri almasını istedi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Belediye Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerinin bazı hatlarda yapacağı yenileme ve onarım çalışmaları nedeniyle İstasyon, A.Gazi, Altıntepe ve İstasyon mahalleleri ile üniversite hattında 22 Ekim 2009 Perşembe günü saat 07.00 ila 19.00 saatleri arasında 12 saat süreyle su kesintisi yapılacağı belirtildi.
BİZE ULAŞIN