Cevap ve düzeltme metni

Gazetenin 25 NİSAN 2009 tarihli nüshasının 14'üncü sayfasında, "İstek Arazisinde Bir Cephanelik Daha" başlığı altında "Arazideki silahlarla Ergenekon Savcılarına Suikast Planlandığı Ortaya Çıktı. Polise mail gönderen kişilerin arazideki silahlardan bahsedip emekli Albay GÖKTAŞ bırakılmaz ise savcılara suikast planlanıyor şeklinde ihbarda bulunulduğu öğrenildi." Şeklinde devam eden soruşturmayı etkileyecek mahiyette ve gerçeğe aykırı bir haber yayınlanmıştır.
Müvekkil aleyhinde elle tutulur adli kanıt niteliğinde hiçbir delilin bulunmadığının ortaya çıktığı bir aşamada, gelen mektuplar ve elektronik postalar oldukça manidardır. Suça konu elektronik posta ve mektupları gönderen kişiler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştur. Eşi hakim olan müvekkilin savcılara suikast düzenleneceği iddiası hayal mahsulü bir iddiadır.
Ömrünü TÜRK MİLLETİNE ve Terörle Mücadeleye adamış bir kahraman olan müvekkil aleyhindeki KARA PROPAGANDA'nın bundan sonra da devam edeceğini biliyoruz. Bu haberlere karşı hukuk mücadelemiz de aynı kararlılıkla sürecektir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Av. SERDAR ÖZTÜRK
Mustafa Levent GÖKTAŞ Vekili

BİZE ULAŞIN