'Cinayeti ben mi işledim'

Cem'in babası Nida Garipoğlu'nun sevgilisi olduğu öne sürülen ve cinayetin ardından evi temizletmekle suçlanan Gülşah K., "O gün Nida Bey'le iş için görüşmüştük" dedi

Münevver Karabulut'un günlüğünde Cem'in babası Mehmet Nida Garipoğlu'nun sevgilisi olduğu öne sürülen ve Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir'in, cinayetin ardından evi temizletmekle suçladığı Gülşah K. savcılığa ifade verdi. Silivri'deki evinden dün sabah saatlerinde Cinayet Büro Amirliği ekiplerince alınan Gülşah K., saat 11.00 sıralarında İstanbul Adliyesi'ne getirildi. Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcıları Faruk Erşen Yılmaz ve Mustafa Öztürk'ün yaklaşık 1 saat sorguladığı Gülşah K., çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı. Gazetecilerin ısrarlı soruları üzerine "Cinayeti ben mi işledim" diyerek tepki gösteren Gülşah K., hızla kendisini bekleyen cipe binerek adliyeden uzaklaştı.

'VİLLAYA HİÇ GİTMEDİM'
Gülşah K.'nin ifadesinde cinayetin işlendiği dönemde geçirdiği bir ameliyat nedeniyle 10 günlük rapor aldığını ve olay günü de raporlu olarak evinde bulunduğunu söyledi. Gülşah K., cinayet günü Mehmet Nida Garipoğlu ile saat 20.30'da tespit edilen telefon görüşmesi ile ilgili de "Burgaz Rakı'da müfettiş olarak görev yapıyorum. Mali açıdan önemli bir görevde olduğum için Nida Bey ile iki günde bir kez görüşüyorduk. O gün de bana ne zaman işe geleceğimi sormuştu" dedi. Cinayetin ardından evi temizlettiği ve Cem'in kaçmasına yardım ettiği yolundaki iddiaları reddeden Gülşah K., olayın meydana geldiği eve bugüne kadar hiç gitmediğini, Cem ve ağabeyi Levent'i de sadece şirkette gördüğünü söyledi.

BİZE ULAŞIN