Evlerini yılanlar bastı

Van'ın Muradiye ilçesinde gece evlerini yılanlar basan bir aile, eşyalarını dışarı taşıyıp komşunun minibüsünde sabahladı.

İlçenin Yavuzselim Mahallesi'nde yaşayan 7'si çocuk 15 kişilik Kalabalık ailesi, yılan korkusu nedeniyle evlerine giremiyor.

Baba Sunullah Kalabalık, daha önce de birkaç defa evlerinde 1-2 yılan gördüklerini, dışarıdan geldiğini tahmin ettikleri için tedbir alıp konuyu pek önemsemediklerini anlattı. Ancak dün gece yılanların sayısının artması üzerine endişeye kapılarak evi terk ettiklerini anlatan Kalabalık, "Çocukların yataklarından, kaldırdığımız evin her eşyasının altından yılanlar çıkmaya başladı. Sadece dün gece 8 tane, sabah da 4 tane yılan öldürdük" dedi.

Ellerinde sopalarla bir yandan evin tavanından ve tabanından gelen yılanları öldürmeye çalışan Kalabalık ailesi, diğer taraftan da yatakların altında, eşyaların içinde yılan aradı.

Yatak ve ev eşyalarını dışarı çıkaran aile, çocukların yataklarının içine kadar giren yılanlarla başlarının dertte olduğunu, yılan istilasına uğrayan evde kalmaya korktuklarını belirterek, "Çocuklar korkudan eve girmedikleri için köydeki akrabalarımızın yanına göndereceğiz. Kendimiz de evi yalnız bırakmamak için dışarıda kalacağız. Komşumuzun minibüsü var, bize verdiler, geceyi minibüsün içinde geçireceğiz. Çadır bulabilirsek evin önüne çadır kuracağız. Gidecek başka yerimiz yoktur. Sabah yetkililere durumu bildireceğiz. Korku içerisindeyiz, evin her tarafından yılanlar geliyor. Bu yılanlardan nasıl kurtulacağız? Çoluk çocuk dışarıda perişan kaldık" dedi.

BİZE ULAŞIN