Hastane bahçesinde göçük

Bahçelievler 75. Yıl Fizik Tedavi, Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde kanalizasyon çalışmaları sırasında meydana gelen göçükte toprak altında kalan 2 işçi, itfaiyenin çalışmaları neticesinde kurtarıldı. Yaklaşık 2 saat toprak altında kaldıktan sonra kurtarılan işçilerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Olay saat 17.30 sıralarında meydana geldi. ıÜüHastanede B Blok'a kanal bağlamak için iş makinası ile kazı yapan Sedat Aksu ve Fahrettin Kelleci isimli işçiler, kayan toprağın altında kaldı.

Aksu ve Kelleci'nin imdat çığlıklarını duyan çevredekiler, işçileri kurtaramayınca itfaiyeye haber verdi.
İhbar üzerine olay yerine gelen Bakırköy itfaiye ekipleri hemen çalışma başlattı. İtfaiye ekipleri yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından göçük altındaki işçileri çıkardı. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan yaralı işçilerinin hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Yaralı işçiler, ambulansla İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak, tedavi altına alındı.

Konuyla ilgili inceleme yapmak üzere olay yerine gelen Bahçelievler Kaymakamı Şevket Cinbir, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Hastanenin alt yapısında bir problem oluştuğunu ve sorunun çözülmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden personel çağrıldığını belirten Cinbir, "Çalışma sırasında meydana gelen göçükte iki işçi toprak altında kalmış. İşçiler, itfaiyenin çalışması sonucunda kurtarıldı. Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma ile İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan işçilerin sağlık durumu iyi olduğu öğrenildi." dedi.

Olay yerine şerit çekerek incelemelerde bulunan polis ekiplerinin konuyla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN