Havalar ısınacak - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

  1. Haberler
  2. Yaşam
Perşembe 22.10.2009 08:37 ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI : Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı, iç ve doğu bölgelerde 3 ila 5 derece azalacak. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.

RÜZGAR : Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA :
Az bulutlu, Balıkesir çevreleri sabah saatlerinde sisli geçecek.

EGE : Az bulutlu ve açık geçecek.

AKDENİZ : Az bulutlu, doğusu parçalı ve çok bulutlu, Adana, Osmaniye ve Hatay çevreleri kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU : Az bulutlu, kuzeydoğusu parçalı bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ : Parçalı çok bulutlu, Sinop çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ : Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU : Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzeyi (Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Tunceli) ile Bingöl, Bitlis, Muş ve Van çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU : Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Gaziantep, Kilis, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...