Kolu kırılan çocuk hastanede öldü

Samsun'da mutfak tezgahından düşerek sol kolu dirseğinden kırılan ve ailesi tarafından tedavi için kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Yiğit Yakup Sarı'nın cenazesi toprağa verildi.

Cenazede 8 yıl sonra dünyaya getirdiği üçüzlerinden birini toprağa vermenin acısını yaşayan anne Sanem Sarı sinir krizleri geçirdi. Anne Sarı, küçük Yiğit'inin tabutuna "Mekanın cennet olsun yavrum" diyerek son kez sarıldı. Olayda ihmal olup olmadığı bilinmezken baba Ömer Sarı, oğlunun hakkını arayacağını söyledi.

Otopsi için götürüldüğü Mehmet Aydın Devlet Hastanesi'nden alınan küçük Yiğit'in cenazesi, defin işlemleri için Büyükşehir Belediyesi Asri Mezarlığı Gasilhanesi'ne getirildi. Daha sonra cenaze Atakum ilçesi Ömürevleri mahallesindeki evlerine getirildi. Baba Ömer Sarı, ayakta durmakta güçlük çekerken anne Sanem Sarı ise göz yaşlarına boğuldu. Yapılan duanın ardından küçük Yiğit'in cenazesi Türkiş Camii'ne getirildi. Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazıyla küçük Yiğit, Derecik mezarlığında toprağa verildi.

Olayla ilgili açıklama yapan baba Ömer Sarı, "Herkesin evladı var. Ne söyleyeyim. Söyleyecek bir şeyim yok. Herkes evladının bu durumda olduğunu düşünsün. Böyle teknoloji ile donatılmış bir hastanenin doktorları bunu nasıl yapıyor herkes hayret ediyor. İhmal olduğunu düşünüyoruz. Kolu kırık olarak hastaneye gidip cenazesi gelen bir çocuk için düşünecek hiç bir şey yok. Eskiden kolu kırıkları doktora bile götürmüyorlardı. Normal kırık çıkıkçılarda düzeltiliyordu. Kırık için gittik cenazesini aldık. Başka diyecek bir şey yok. Olayın takipçisi olacağız." ifadelerini kullandı.

Bu arada otopsi raporu, incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'na gönderildi.

BİZE ULAŞIN