Haftasonu hava nasıl olacak?-HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yurdun kuzeybatı kesimlerinde sis hadisesi görülecek.

HAVA SICAKLIĞI : İç kesimlerde 1 ila 3 derece artacak. Hava sıcaklığı ülkemizin güney, iç ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

RÜZGAR : Genellikle güney ve güneydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu bölgesinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA :
Az bulutlu ve açık, sabah saatlerinde doğusu sisli geçecek.

EGE : Az bulutlu ve açık, sabah saatlerinde İç Ege (Afyon, Uşak, Kütahya) sisli geçecek.

AKDENİZ : Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU : Az bulutlu ve açık, sabah saatlerinde bölgenin kuzeybatısı (Eskişehir, Çankırı ile Ankara'nın kuzey ve batısı) sisli geçecek.

BATI KARADENİZ : Az bulutlu ve açık, sabah saatlerinde bölgenin iç kesimleri sisli geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ : Parçalı, doğusu çok bulutlu Rize, Artvin ve Hopa çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU : Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Van, Hakkari) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU : Az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BİZE ULAŞIN