Öksüz bebeğe süt anne şefkati

Hem annesini hem de babasını trafik kazasında kaybeden ERDURAN bebek, hayata tutunuyor. Kuvöze alınan minik yavruyu, yeni doğan ünitesinde bebekleri olan anneler sütleriyle besliyor

İstanbul'da, trafik canavarının hem annesini hem de babasını aldığı minik bebek, 48 saattir hayata tutunmaya çalışıyor. Henüz ismi bile olmayan talihsiz yavruyu, yeni doğan ünitesinde bebekleri olan anneler sütleriyle besliyor.

BABA OLAY YERİNDE ÖLDÜ

TEM Otoyolu'nda, geçen pazar akşamı feci bir kaza yaşandı. Ankara yönüne giden otomobilin lastiği Gebze Şekerpınar Mevkii'nde patladı. Takla atan otomobil 100 metre sürüklendi. Araçta bulunan Nuri Gündüz (37) ile Şükran Kırkgül (35) olay yerinde, Nuriye Gündüz (26) ise kaldırıldığı Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Sultan Kırkgül (49) ve Tuana Gündüz (7) yaralı kurtuldu.

ANNE HASTANEYE KADAR DİRENDİ

Trafik kazasında 3 kişi can verirken, biri vardı ki dünyaya zamansız "merhaba" diyordu. Ağır yaralı olan Nuriye Gündüz tam 7 aylık hamileydi. Kaldırıldığı Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde karnındaki erkek bebek alındı. Genç kadın, bebeğini dünyaya getirdikten sonra hayata gözlerini yumdu. Geride yeni doğan oğlu ve 7 yaşındaki kızı Tuana'yı bıraktı. Başına gelenlerden habersiz Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Semiha Şakir Çocuk Servisi Yeni Doğan Ünitesi'nde kuvöze konulan bebek, hayata tutunmaya çalışıyor. Yakınlarının bebeğe babasının adı olan Nuri ismini vermeyi istedikleri belirtiliyor.

'HAYATİ TEHLİKESİ SÜRÜYOR'
Doktor Turgut Ağzıkuru ise, "Bebek 32 haftalık dünyaya geldi. 1 kilo 670 gram doğdu. Erken doğduğu için de hemen kuvöze alındı. Kritik süreyi atlattı. Ama hayati tehlikesi devam ediyor. Genel durumu iyi fakat akciğerleri tam gelişmediği için solunum cihazına bağlı. Onu anne sütüyle emziremediğimiz için hortumla mama veriyorduk. İmdadımıza yeni doğan ünitesinde bebeği kalan diğer anneler yetişti. Annesini ve babasını kaybeden bebeğimize sütlerini veriyorlar. Şimdiden bir sürü süt annesi oldu" dedi.

BİZE ULAŞIN