Altın Boynuz'da turistler için 8 dil bilen otobüs

Haliç ve çevresinde turistik amaçlı otobüs seferleri başladı. Otobüs turunda 8 dilde bilgisayarlı rehberlik hizmeti sunuluyor

Haliç (Altın Boynuz - Golden Horn) çevresinde, yabancı turistler için özel otobüs seferleri başladı. Önceki gün Taksim Meydanı'nda yapılan basın toplantısının ardından hizmete başlayan otobüsler, boydan boya tüm Haliç'i gezecek. Otobüs turunda, 8 ayrı dilde bilgisayarlı rehberlik hizmeti sunulacak. Turistik Haliç Turu otobüslerinin sefere başlaması dolayısıyla yapılan toplantıya, İstanbul Vali Yardımcısı Feyzullah Özcan, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, İ.B.B. Başkan Danışmanı Tülin Ersöz ve TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy katıldı. Plan Tours - Gray Line Türkiye ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. organizasyonuyla hayata geçirilen Golden Horn Sightseeing (Altın Boynuz) turlarının bölgeye büyük bir canlılık kazandırması bekleniyor. Bölgede canlanan turizmle birlikte yeni otellerin açılması gerektiğini belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan daha küçük otobüslerle lokal geziler de düzenlenebileceğini söyledi. TÜRSAB Başkanı Ulusoy ise "İstanbul'da turizm dendiğinde akla kültür turizmi gelir. Kültür turizmini de sadece Sultanahmet Meydanı ile sınırlandırmak İstanbul'un bünyesinde taşıdığı kültüre haksızlık olur. Bu etkinliklerin yolunu açacak olan bir hizmetin açılışını yaptık" dedi.

RİNG SEFERİ YAPACAK
Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği üstü açık iki katlı otobüsler, Haliç çevresinde Balat, Eyüp, Santral İstanbul, Miniatürk ve Rahmi M. Koç Müzesi'ne ring seferleri yapacak. Turistler, indi-bindi yapabilecek ve çevreyi gezerek daha iyi tanıma imkânı bulacak.

BİZE ULAŞIN