Bakan Çubukçu'dan Aleyna'ya burs müjdesi

Lösemi tedavisi gördüğü için eğitimine evinde devam edilen Ardahanlı Aleyna'ya uçakta rastlayan Nimet Çubukçu, öğrenim boyu burs sözü verdi

LÖSEMİ hastası Ardahanlı küçük Aleyna'ya Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu sahip çıktı. Doktorlar 2 yıl önce teşhis koydu 6 yaşındaki kıza... Ağır tedavisi nedeniyle bu yıl okula başlamasını sakıncalı görüp izin vermediler. Akranları gibi okula gitmek isteyen Aleyna da bu duruma çok içlenip ağlayınca, okulu kızın ayağına getirmişti yetkililer. Ardahan Valiliği tarafından özel olarak görevlendirilen bir öğretmen, sınıf haline getirilen küçük kızın odasında derslere başlamıştı. Bakan Nimet Çubukçu bu haberden çok etkilenmişti.

'ARTIK ANNENİM'
Nimet Çubukçu zaten Ardahan ve Kars'a gidecekti. Önceki gün bu planlı geziye başlarken yanına küçük kız için önlük ve çeşitli okul araç gerecinin bulunduğu bir hediye çantası almıştı. Büyük bir rastlantı eseri, Çubukçu'nun bindiği uçağa aylık kemoterapi seansı için Ankara'ya gelen ve dönüş yoluna çıkan Aleyna ve annesi de bindi. Küçük öğrenciyi hemen tanıyan bakan ona çantasını verdi, sarılıp öptü. Yolculuk boyunca kucağında oturtup, "Ben de senin baban-annenim artık" dedi. Minik öğrencinin öğrenim hayatı boyu bursunu garanti eden Bakan Çubukçu'nun jesti karşısında çok duygulanan annesi de "Sizin şahsınızda devletimize ve Milli Eğitim camiasına teşekkür ederim" diyerek Çubukçu'nun boynuna sarıldı.

BİZE ULAŞIN