Dezenfekte alanları genişletilecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, domuz gribi konusunda İstanbul'da alınan önlemlerle ilgili olarak, ''Toplu taşıma araçlarımızı her akşam seferinden sonra dezenfekte ediyorduk, daha ileri bir önlem olarak halkımızın çok daha toplu kullandığı alanlar dezenfekte edilecek'' dedi.

Kadir Topbaş, Dolmabahçe Sarayı bahçesinde Fashionable İstanbul moda günleri kapsamında düzenlenen, ''Genç tasarımcılar'' defilesini izledikten sonra basın mensuplarının İstanbul'daki domuz gribi önlemlerine ilişkin sorularını yanıtladı.

Dünyada insanların domuz gribi gibi bir virüs nedeniyle tehdit altında olduğunu ifade eden Topbaş, dünyada nasıl küresel kriz her tarafı etkilediyse, şimdi de bir küresel sağlık sorununun yaşandığını dile getirdi.

İstanbul'da da domuz gribi vakalarının görülmeye başlandığını, bununla ilgili Valiliğin çeşitli önlemler aldığını belirten Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bu doğrultuda kendilerinin de çalışmalar yaptıklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, ''Bizim bilinmeyen yönlerimizden bir tanesi de toplu taşıma araçlarımızı her akşam seferinden sonra dezenfekte ediyorduk. Daha ileri bir önlem olarak halkımızın çok daha toplu kullandığı alanlar dezenfekte edilecek. İstanbulluların dokunduğu yerlerde bir takım dezenfekte önlemi almamız gerekiyor. İstanbullular da daha hassas davranmalı. Sağlık açısından temizliğe önem göstermeliler. Belediye olarak bize ne görev düşüyorsa yapacağız. Önlemleri artıracağız'' diye konuştu.
BİZE ULAŞIN