Havalar soğuyacak - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla, Manisa), Edirne, Çanakkale, Balıkesir'in Ayvalık, Edremit ve Burhaniye ilçeleri, Denizli, Uşak, Burdur, Antalya, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kısa süreli ve yerel yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara ve Ege bölgelerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor. Hava sıcaklığı ülkemizin güney, iç ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Parçalı bulutlu, Çanakkale ve Edirne ile Balıkesir'in Ayvalık, Edremit ve Burhaniye ilçeleri hafif sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Manisa, Muğla) ile Denizli ve Uşak çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Doğusu parçalı ve az bulutlu, batısı çok bulutlu, Antalya ve Burdur çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Doğusu az bulutlu, batısı parçalı bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu) parçalı bulutlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu, öğleden sonra iç kesimleri parçalı bulutlu, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Kuzeyi parçalı bulutlu, diğer kesimleri az bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN