İlginç görünümlü yumurta

Manisa'nın Sarıgöl ilçesi Mimar Sinan Mahallesi'nde oturmakta olan, Fatih Karaçam'ın(32), evinde beslediği bıldırcın ilginç görünümlü yumurta doğurdu.

Evinde 50 adet bıldırcın yetiştirdiğini belirten Fatih Karaçam, önceki gün bıldırcınların altından doğan yumurtalarını toplamaya başladı. İçlerinden bir tanesinin diğerlerinden farklı olduğunu görünce şaşkına dönen Fatih Karaçam, "Benim, mesleğim aslında televizyon tamirciliği. Bir yıl önce bir merakla evimde çilli ve beyaz türü olan bıldırcın beslemeye başladım. Önceki gün beyaz bıldırcınların altındaki yumurtaları toplarken, bir tanesinin değişik görünümlü olduğunu görünce şaşırdım. Yumurta ikiz olacakmış ancak bir türlü olamamış. Yada çift sarılı olacakmış galiba, ortaya ilginç görünüm çıkmış. Çevredekileri gösterdim. Hayret ettiler, "Böylesini ilk kez gördük" dediler. Gerçekten, ben bile hayret ettim" dedi.

Fatih Karaçam günlük olarak, bıldırcınların altından topladıkları yumurtaların anında alıcı bulduğunu, bıldırcın yumurtası alabilmek için önceden siparişlerin verildiğini de sözlerine ekledi.
BİZE ULAŞIN