Narkozdan ölüm iddiası için otopsi bekleniyor

Kolu kırılan 5 yaşındaki Yiğit'in narkoz sonrası ölmesi üzerine ailesi, maddi ve manevi tazminat davası açıyor. Hastaneden, "Otopsiyle her şey ortaya çıkacak" açıklaması geldi

SAMSUN'DA kolu kırılan ve ameliyattan sonra hayatını kaybeden 5 yaşındaki Yiğit Yakup Sarı'nın ailesi yaşananlara isyan ediyor. Anne Senem Sarı, teselliyi iki kızına sarılarak buluyor. Üçüz olan Yiğit'in kız kardeşleri Begüm ve Belgin, "Gezmeye gitti" diye bildikleri kardeşinin yolunu gözlüyor. Aile, pilot olmak isteyen Yiğit'in uçaklarla dolu odasını, açmamak üzere kapattı. Yiğit'in aşırı narkoz verilmesinden dolayı hayatını kaybettiğini ileri süren baba Sarı, "Yavrumuz, hastaneden kaynaklanan hatanın kurbanı oldu. Hastane hakkında suç duyurusunda bulunduk. Olaya savcılık el koydu. Otopsi sonucu, haklı olduğumuz ortaya çıkacak. Sonuçlar gelir gelmez hastane hakkında hem maddi, hem de manevi tazminat davaları açacağım" dedi.

HASTANE: ANİ OLDU

Medical Park Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzman Doktor Adem Dirican ise Yiğit'in ailesinin izni ile ameliyata alındığını söyleyerek, "Ameliyat başarılı geçti. Uyandırılıp odaya alındı. Serviste ani kalp ve solunum durması gerçekleşti. Müdahale edilip yoğun bakım ünitesine alındı. Kardiyoloji uzmanı tarafından kalp pili takıldı. Buna rağmen, kalbi yeniden durdu. Ölüm nedeni belli değil. Otopsi sonrası netlik kazanacak" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN