'Özgür ruh' podyumda esti

Fashionable İstanbul, dün akşamki Vivienne Westwood ve Missoni defileleriyle sona erdi Kapanışa Bruce Willis ve eşi damgasını vurdu

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazar 26.10.2009 ABONE OL
Dünya moda devlerine ev sahipliği yapan Fashionable İstanbul by Avea, Vivienne Westwood ve Missoni defileleriyle sona erdi. Moda dünyasında "özgür ruhu ve cesur duruşuyla" dikkat çeken tasarımcı Vivienne Westwood'un yağmur ormanları konseptinde hazırlanan koleksiyonu "Anglomania" ilk kez İstanbul'da sergilendi. Çevreci yaklaşımıyla bilinen ve yaklaşık 40 yıldır moda tasarımı yapan Westwood, defilesinde Galler Prensi tarafından yağmur ormanlarının yok olmasını yavaşlatmak üzere bir konsensüs geliştirmek amacıyla kurulan 'Prensin Yağmur Ormanları Projesi' (PYOP) için imza toplandı. Turuncu elbisesi ve saçlarıyla dikkat çeken Westwood, "Türkiye ürünler ve moda anlamında çok nitelikli bir ülke. İlerleyen günlerde İstanbul moda için önemli bir yerde olacaktır. Burada olduğum için mutluyum' dedi.

DEFİLE SONRASI PARTİ

Fashionable İstanbul by Avea'nın son defilesi ise ünlü İtalyan markası Missoni'ye aitti. ABD'li aktör Bruce Willis ve eşi Emma Heming'in katılımıyla gerçekleşen defilede 2009-2010 sonbahar kış tasarımları sunuldu. Defile sonunda Angela Missoni podyuma çıktı ve alkışlarla kapanış yapıldı. Defilenin ardından Ortaköy'deki "Angelique" adlı mekânda düzenlenen partiye Willis ve eşi de katıldı. Havalimanından İstanbul'daki oteline helikopterle götürülen Willis ve Heming gördüğü ilgiyle zaman zaman organizasyonu gölgede bıraktı.

BUGÜN NELER OLDU