Başkent'te korkutan yangın

Ankara'nın Altındağ ilçesinde gece geç saatlerde bir gecekonduda çıkan yangın, korkuttu. Yangın nedeniyle mahalle sakinleri sokağa döküldü.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Salı 27.10.2009 09:18 ABONE OL
Yangın, gece saat 02.30 sıralarında Doğantepe 1237 sokak üzerindeki ismi öğrenilemeyen yaşlı bir kadının kaldığı gecekonduda çıktı. Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın, önce evin çatısını sardı, daha sonra kısa sürede evin tümüne yayıldı. Yangını gören mahalle sakinleri hemen polise ve itfaiyeye haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürmede güçlük yaşadı.

Mahalle sakinlerinin 'içeride yaşlı bir kadın var' sözleri ortamı hareketlendirdi. Ancak yangını duyarak olay yerine gelen yaşlı kadının akrabalarının 'evde kimse yok' açıklaması herkese rahat bir nefes aldırdı.

Yangını duyan gecekondu sahibinin yakınları sinir krizleri geçirdi. Dışarıdan su sıkarak yangını söndüremeyen ekipler, gecekondunun çatısına çıktı. Yangın, itfaiyenin yaklaşık bir saatlik çalışması sonucu söndürülebildi. Büyük maddi zararın meydana geldiği ev, yangın sonrası kullanılamaz hale geldi.
BUGÜN NELER OLDU