"Bihter için gerçekten zorlandım"

"Aşk-ı Memnu" dizisinde rol alan Beren Saat, karakterini canlandırmakta zorlanmış.

televizyongazetesi.com'un haberine göre; Kamuran Tapul'un sunduğu 'Bir Yıldız Masalı' programında ünlü oyuncu Nebahat Çehre'nin hayatına dair kesitler ve konuklar yer aldı.

Programda, dizinin ilk başlarında Bihter karakterini canlandırmakta zorlandığını ifade eden Beren Saat, şöyle konuştu: "Ekiple değil ama Bihter için gerçekten zorlandım. İlk günler benim için gerçekten zor geçti. Ama Bihter de Firdevs de bence önce senaryodan başlayan bir affedicilikle, onların zaaflarını da, onların çaresizliklerini de, onların neden öyle olduklarını da seyirciye izlettiği için, suçlayamıyorlar. Yani kocasını aldatan bir kadın, kocasını aldatıp ölümüne sebep olmuş annesi, gerçekten bizim seyircimiz için hiç affedilebilen bir şey değil."

ROLÜ KABUL ETMEKTE ZORLANDIM

Nebahat Çehre, "Aşk-ı Memnu" dizisindeki Firdevs rolünü kabul etmekte tereddüt ettiğini anlattı. Çehre, "Çünkü kalıplaşmaya başlıyorsunuz bazı şeylerde" diyerek bu tereddütünün sebebini açıkladı. Nebahat Çehre, bu dizide yeni nesil oyuncularla tanışmaktan çok memnun olduğunu sözlerine ekledi.

BEREN VE KIVANÇ ÇOCUKLARIM GİBİ

Nebahat Çehre, Aşk-ı Memnu dizisindeki rol arkadaşları Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ'u çocukları gibi gördüğünü söyledi.

Dizi çekimleri nedeniyle gün içinde uzun süre birarada olduğu Beren Saat için "Kızım olarak görüyorum" diyen Nebahat Çehre, onun başarısının kendi çocuğunun başarısı gibi olduğunu söyledi. Çehre, "Çocuğum olmadığı için çocuğum gibi görüyorum. Kıvanç'ı da oğlum gibi görüyorum. Selçuk'u da çocuk gibi görüyorum. Küçük çocuk, içi o kadar güzel ki..." diye konuştu.

Selçuk Yöntem'in ifadesinin sert olduğunu, ancak onun içinde de bir çocuk ruhu bulunduğunu ifade eden Nebahat Çehre, çevresine çok güzel bir elektrik verdiğini ifade etti.

BİZE ULAŞIN