'İşi bırakıp yayılıp yatmadım'

Oyuncu Buket Dereoğlu 'önce oğlum sonra işim' diyen annelerden ama işini de boşlamıyor; "İşim iyi olacak ki ayakta durayım" diyor.

Bizimkiler'in 'Sekreter Demet'i, Cümbüş Sokak'ın 'Sarı Gacı'sı, Tatlı Kaçıklar'ın 'Aysu'su Buket Dereoğlu bir süre ortadan kayboldu; ardından da 'Çılgın Kanal' dizisiyle hayatıza tekrar girdi... Parents dergisi genç oyuncuyla iş hayatındaki gelişmeleri ve dört yaşındaki oğlu Can'la ilişkisini konuştu...Evlendikten ne kadar süre sonra hamile kaldınız?
Tam iki ay sonra Can'a hamile kaldım. "Hamilesin" dediklerinde hem çok şaşırdım, hem de sevindim. Eğer bir aile oluyorsak, bu ailede bir çocuk olmalı…

'İŞİM ÖNEMLİ'

Doğumdan sonra ne kadar ara verip çalışmaya başladınız?

Doğumdan üç ay sonra çalışmaya başladım. Can benim için en önemli şey ama Can'dan sonra da en önemli şey işim. İşim iyi olacak ki ben ayakta durayım. Çocuk doğdu diye işi bırakıp yan gelip yatmak bana çok saçma geliyor.

Siz kendinizi nasıl bir anne olarak görüyorsunuzpeki?
Bilmem, "Ben çok iyi bir anneyim" gibi bir söylemim olmadı bugüne kadar. Ben sadece Can'ı doğru, ailesine, çevresine ve insana saygılı bir çocuk yetiştirmeye çalışıyorum. Şımarık ve kıskanç olmayan, kendini bilen bir çocuk olması için uğraşıyorum. Biraz da bağımsız bir çocuk yetiştirmek istiyorum. Bağımlılık genel anlamda iyi bir şey değil zaten.

'HAMİLELİKTE 22 KİLO ALDIM'

Hamileliğiniz nasıl geçti?
Hamileliğimin ilk üç ayında biraz sorunlar yaşadım; kanamalarım oldu. Bu yüzden üç ayı yatarak geçirdim. Sonra çok rahat geçti hamileliğim. Hatta doğuma 15-20 gün kala şimdiki evime taşındım!

Doğumu nasıl yaptınız?
Hamileliğim boyunca 22 kilo aldım, doğumu da epidural sezaryenle yaptım.

Can neler hissettirdi?
Can'ı kucağıma verdiklerinde duygularımı tarif edemem. Doğar doğmaz ağlamaya başlayan çocuk benim kucağıma verildiği anda sustu, böyle yüce başka bir duygu yok.

Dört yıldır Can'ı büyütürken en çok zorlandığınız şey ne oldu?
Hani bebek doğunca derler ya, "İlk üç ay bir geçsin rahatlarsın" diye... Aksine benim ilk üç ayım çok güzel geçti. Can çok mülayim bir çocuk, aman aman zorlandığım bir durum olmadı. Güzel bir ilişkimiz var.

Siz işteyken Can nasıl vakit geçiriyor?
İşte olduğum zaman ona iki yıldır bakan ablasıyla evde vakit geçiriyor. Çalışmadığım zamanlarda da hep birlikte dışarı çıkıyoruz, alışveriş yapıyoruz. Can güzel bir çocukluk geçiriyor.

BİZE ULAŞIN