Cem, doğum gününde Silivri'ye nakledilecek

Yaşı küçük olduğu için 43 gündür Maltepe Çocuk Cezaevi'nde tutulan Cem Garipoğlu, 18 yaşını dolduracağı 29 Ekim günü Silivri'ye gönderilecek

Münevver Karabulut cinayetinin katil zanlısı Cem Garipoğlu, yarın 18 yaşını dolduruyor. Yaşı küçük olduğu için 43 gündür Maltepe Çocuk Cezaevi'nde tutulan Cem Garipoğlu'nun 18 yaşını doldurduğu 29 Ekim'de Silivri Cezaevi'ne nakledilmesi bekleniyor. Her ihtimale karşı Silivri Cezaevi'nde bir süreliğine tek kişilik odada kalacağı belirtilen Cem Garipoğlu'nun ziyaretine gelen yakınları dışında kimseyle görüştürülmeyeceği belirtildi.

ÖZEL GÜVENLİK ÖNLEMİ
Türkiye'yi sarsan testereli cinayetin faili olarak aranan Cem Garipoğlu, 192 gün polisi peşinde koşturduktan sonra teslim oldu. Cep telefonundaki mesajları görünce kıskançlık krizine girip bir anlık öfke sonucu cinayeti işlediğini öne süren, Cem Garipoğlu, yaşı küçük olduğu için Maltepe Çocuk Cezaevi'ne konulmuştu. Güvenlik gerekçesiyle cezaevindeki diğer mahkûmlarla görüştürülmeyen Cem Garipoğlu, 43 gün kaldığı Maltepe Cezaevi'nden yarın 18 yaşını dolduracağı için Silivri Cezaevi'ne nakledilecek.

YÜZLEŞTİRME YAPILDI

Cem, Maltepe Çocuk Cezaevi'nde olduğu gibi Silivri Cezaevi'nde de 18 yaşını yeni dolduran çocukların kaldığı 5'inci koğuşta tek kişilik odada kalacak. Yeni cezaevinde de psikolog sayesinde adaptasyon sürecini atlatmaya çalışacağı belirtildi. Öte yandan, işadamı Hayyam Garipoğlu'nun oğlu F. Garipoğlu dün İstanbul Adliye Sarayı'nda Münevver Karabulut cinayetinin bir tanığıyla yüzleştirildi. Garipoğlu'nun avukatı Aytekin Kaya "Yemin ettirildikten sonra taksici, o gece C.G'nin yanında olan kişinin F. Garipoğlu olmadığını söyledi" dedi.

BİZE ULAŞIN