Çocuklara tehditle tecavüz ediyordu

İnternette tanışıp görüntülerini çektiği çocuklara tehditle tecavüz ettiği iddia edilen T.D.P. yakalandı. Şüphelinin 7 yılda 15 çocuğa tecavüz ettiği belirlendi

İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine yaklaşık 10 gün önce gelen isimsiz bir elektronik postada, Bakırköy'de bir adreste erkek çocuklara tecavüz edildiği bildirildi. Harekete geçen ekipler, Bakırköy Osmaniye Mahallesi, Fabrikalar Caddesi üzerindeki apartmana baskın düzenledi. Baskında, çıplak görüntülerini çektiği çocuklara, görüntüleri internette yayınlama tehdidiyle tecavüz ettiği iddia edilen grafiker T.D.P., (37) gözaltına alındı.

TEHDİT EDİYORDU

T.D.P.'nin evinde yapılan aramada, 3 adet cep telefonu, bir adet dizüstü bilgisayar, dijital fotoğraf makinesi, hafıza kartı, kart okuyucu ve 180 adet DVD ve CD ele geçirildi. Belgeler incelenmek üzere Bilişim Suçları ve Sistemleri Şube Müdürlüğü'ne gönderildi. T.D.P.'nin bilgisayarında 2 bin 126 adet fotoğraf ve video kaydına ulaşıldı. Kayıtlarda T.D.P.'nin yaşları 12-13 arasında değişen çok sayıda erkek çocukla internette görüntülü sohbet imkânı sağlayan MSN programı aracılığıyla tanıştığı ve çıplak görüntülerini kaydettiği tespit edildi. Görüntüleri internette yayınlamakla tehdit eden T.D.P.'nin 7 yılda 15 çocuğa tecavüz ettiği belirlendi.

AİLELERE ÇAĞRI

Görüntüler üzerine tekrar ifadesine başvurulan T.D.P., suçlamaları kabul etmeyerek, akli dengesinin yerinde olmadığı izlenimi veren davranışlar sergiledi. Tecavüze uğrayan mağdur çocukların ailelerine çağrıda bulunan polis, çocuklara ve ailelerine en yakın polis merkezine şikâyetlerini bildirmelerini istedi. T.D.P., "Birden fazla küçük yaşta çocuğa cinsel istismarda bulunmak, internet ortamında verileri kaydetmek" suçlarından Bakırköy Adliyesi'ne sevk edildi.

2000 GÖRÜNTÜ VE FOTOĞRAF
Grafiker olduğu öğrenilen T.D.P.'nin bilgisayarında 2126 adet fotoğraf ve video kaydına ulaşıldı. T.D.P.'nin 12-13 yaşlarında erkek çocukları MSN'de tuzağa düşürdüğü anlaşıldı.

BİZE ULAŞIN