Güldüren uyarı! - VİDEO

Trabzon'da bir lokantanın duvarındaki uyarı levhası görenleri hayrete düşürüyor. "Kürek sapına dikkat" yazısı gören vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemiyor.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Çarşamba 28.10.2009 15:10 ABONE OL
Hasan Demirci'ye ait olan lokanta 6 yıldır Gülbahar Hatun mahallesi İnönü Caddesi'nde hizmet verirken, işletme sahibi Demirci 1 ay önce mekanının içerisine bir fırın dahil etti. Ancak mesafe iyi hesap edilemeyince pide fırınının içine pişirmek için ürünleri atmaya yarayan kürek sapı dükkanının içine sığmadı. Fırının küreği sapı ile birlikte fırının içine sığmayınca ,bu kez de İşletme sahibi Demirci 'de Karadenizli zekası ile soruna pratik çözüm buldu.Konuyla ilgili bilgi veren pide ustası Mustafa Baş, " 'Dikkat köpek var, dikkat kapan var' uyarılarını her yerde görüyorduk biz de fırın küreğine karşı vatandaşlar zarar görmesin veya yola taşan kürek sapı vatandaşları yaralamasın diye 'dikkat kürek var' yazısı astık" dedi.

Baş, fırının küreğini, işletmenin penceresinin camından sokağa atınca bu kez de fırın küreğinin sapı kaldırımdan geçen vatandaşların yanı sıra araçlar içinde tehlike oluştururken, bu nedenle birkaç kaza olurken kaldırımdan geçen birkaç vatandaşın başına kürek çarparak yaralanmalarına neden oldu.