Tabutları 'o' araçla taşındı

Çorlu'da yaşanan 'hacizli araç' katliamının kurbanları, gözyaşlarıyla toprağa verildi. Tabutlar, olaya neden olan araçla götürüldü

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesine bağlı Şahbaz köyünde yaşanan 'hacizli araç' katliamının kurbanları dün toprağa verildi. Tabutlar, katliam nedeni olan araçla taşınırken, Berna ise kardeşi Arda'nın terliklerini tören boyunca elinden bırakmadı. Geçtiğimiz pazar akşamı yaşanan olayda Rahim Yılmaz (57), aralarında haciz tartışması bulunan yeğeni Bekir Yılmaz'ın evini av tüfeğiyle basmıştı. Saldırıda Bekir Yılmaz (37), 3 yaşındaki oğlu Arda Yılmaz ve annesi Muradiye Yılmaz (65) ölmüş, eşi İlknur Yılmaz (35) ile kardeşi Ersin Yılmaz (27) ise yaralanmıştı. Katliamdan sadece, babaannesi tarafından son anda pencereden çıkarılan 16 yaşındaki Berna kaçabilmişti. Saldırıda hayatını kaybedenler için Şahbaz köyünde cenaze töreni düzenlendi. Köy camisindeki törene saldırıdan yaralı olarak kurtulan Ersin Yılmaz da katıldı. Bir kolunu kaldıramayan ve yakınlarının yardımı ile yürüyebilen Ersin Yılmaz cenaze namazı süresince güçlükle ayakta durabildi. Büyük amcasının saldırısından babaannesi tarafından camdan çıkarılarak kurtarılan Berna Yılmaz da hem olayın şoku ile gözyaşı döktü hem de yakınlarına "Ağlamayın" dedi. "Babam onlara bir şey yapmadı ki" diyen Berna, saldırıda ölen kardeşi Arda'nın terliklerini elinden bırakmadı. Genç kızın, terlikleri sürekli öpüp koklaması, cenazeye katılanların yüreklerini dağladı. Köy meydanındaki törenin ardından cenazeler, katliama neden olduğu öne sürülen hacizli arazi aracı ile alınarak köy mezarlığına götürüldü. Anne, oğul ve torun, mezarlıkta gözyaşları arasında yan yana toprağa verildi.

KEFİL OLMUŞTU

Amca Rahim Yılmaz, geçen yıl banka kredisiyle arazi aracı satın aldı. Borcuna yeğeni Bekir Yılmaz kefil oldu. Amca taksitleri ödeyemeyince 50 bin TL'lik araç için Bekir Yılmaz'a iki ay önce haciz geldi. Borcu ödeyen Bekir Yılmaz, araca el koydu. Öfkelenen amca, yeğeninin evini basarak katliam yaptı.

BİZE ULAŞIN