"Vicdanlı bir insanmış"

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bir terzi çırağı, sokakta bulduğu altın takı setini sahibine teslim etti. Çırağın bu davranışı "Ülkede böyle insanlar da var" dedirtti. Yaklaşık 2 bin TL tutarındaki takının, hafta sonu yapılacak bir düğünde takılmak için alındığı ortaya çıktı.

Mehmet Ali Çıkar, oğlu Hüseyin'e hafta sonunda yapacağı düğünde takı almak için kuyumcular çarşısına gitti. Yanında eşi ve ailesi de bulunan Mehmet Ali Çıkar, kuyumcudan 2 bin TL değerinde altın set satın aldı.

Daha sonra alışverişini tamamlayan Çıkar ve ailesi eve döndü. Aldıkları altın setini düşürdüklerini eve gelince fark eden Çıkar, neye uğradığını anlayamadı. Reyhanlı'da terzi çıraklığı yapan Sinan Sanok ise öğle arası yol kenarında bulduğu altın takı setini sahibine teslim etmek için önce belediyeden anons ettirdi, sonra da polis karakoluna götürdü. Bu gelişmelerden haberdar olan Çıkar ailesinin üzüntüsü kısa sürdü.

Reyhanlı Belediyesi'nden ilçede altın kaybedenlerin belediyeye veya polis merkezine gitmesi gerektiğini duyurunca Çıkar ailesi soluğu karakolda aldı. Altın setini bulan terzi çırağı Sinan Solak'ı karakolda sarılıp öpen baba Çıkar, "Demek ki vicdanlı bir insanmış. Demek ki iyi bir aile eğitimi almış. Kendisini ve ailesini tebrik ederim." dedi.

Sinan Sanok da altını sahibine verdiği için mutlu olduğunu belirterek, "Hakkım olmayan bu altın setini bozdurup yeseydim sonunda mutlaka acısı çıkardı." diye konuştu.

BİZE ULAŞIN