Erzurum kara teslim

Erzurum'da sabah erken saatlerde başlayan ve ilerleyen saatlerde etkisini artıran yoğun kar yağışı sonucu çok sayıda köy yolu ulaşıma kapandı.

Erzurum'da iki gündür etkili olan sağanak yağış, dün gece yarısından itibaren yerini kara bıraktı. Kent merkezinin beyaza büründüğü Erzurum'da araç ve yaya trafiği güçlükle yapılabiliyor.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

VAPUR SEFERLERİNE FIRTINA ENGELİ

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ

HAVA ULAŞIMINA KAR ENGELİKar yağışına hazırlıksız yakalanan sürücüler ve yayalar zaman zaman zor anlar yaşarken, sürücüler araçlarında, esnaf ise işyerlerinin önünde kar temizliği yaptı.

Kar kalınlığının Palandöken Kayak Merkezi'nde 50 santimetreye kadar yükseldiği bildirilirken, çok sayıda köy yolunun ulaşıma kapandığı öğrenildi. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, yağışlı havanın etkisini sürdüreceğini açıkladı.

ARDAHAN'DA KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLDU
Ardahan şehir merkezine sabah saatlerinde kar yağdı. Mevsimin ikinci karının yağdığı Ardahan'da yağış aralıklarla devam ediyor.

Akşama kadar sürmesi beklenen kar yağışının Ardahan-Şavşat ve Ardahan-Posof karayollarında artarak devam ettiği belirtildi. Karayolları yetkilileri, yola çıkacak sürücülere dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulunurken, Meteoroloji Müdürlüğü kar yağışının akşam saatlerinde de devam edebileceğini dile getirdi.
BİZE ULAŞIN