Demet öğretmene 'platonik aşk' bıçağı

Adana'da öğretmen Demet aşkına karşılık vermediği saldırganın 10 bıçak darbesi ile öldürüldü. Marmaris'te de Gülay adlı kızı, terk ettiği genç pompalıyla taradı

Pazar 08.11.2009
Son Güncelleme: Pazar 08.11.2009
ABONE OL
Adana'da Türkçe öğretmeni Demet Eygi ile Marmaris'te kasiyerlik yapan Gülay Akbaş, aşklarına karşılık vermedikleri saldırganlar tarafından öldürüldü. İddiaya göre, lokantacılık yapan Hüseyin A. (32), öğretmen Demet Eygi'ye (24) platonik bir aşk duyuyordu. Bir süre önce eşinden boşanan ve bir çocuk sahibi olan Hüseyin A., özel bir dershanede Türkçe öğretmeni olan Eygi'ye her arkadaşlık teklifinde olumsuz yanıt aldı. Cuma günü saat 03.30 sıralarında Demet Eygi'nin evinin bulunduğu sokağa gelen Hüseyin A., silahla art arda ateş etti. Mermilerden 3'ü genç kızın evine isabet ederken genç kızın birlikte yaşadığı ailesi, "dedikodu olmasın" diye şikâyet etmedi. Zanlı aynı gün akşam yeniden genç kızın evine gelerek Demet Eygi ile konuşmak istedi. Genç öğretmen, ısrar üzerine evden dışarı çıktı, ancak kısa süre sonra tartışma yaşandı. Zanlı üzerinde taşıdığı bıçağı çıkarıp Demet Eygi'ye rastgele saplamaya başladı. Ablasının "Hüseyin yapma" çığlıklarını duyan kardeşi aşağıya indiğinde korkunç manzarayla karşılaştı. Olay yerine gelen ekiplerin yaptıkları tüm müdahaleye rağmen genç öğretmen kurtarılamadı. Yapılan incelemede öğretmenin göğüs bölümünde 10 bıçak darbesi bulunduğu öğrenildi. Olay sırasında evde olmayan anne haber karşısında "Ne olur şaka deyin, benim kızım, meleğim ölemez" diyerek feryat etti. Eygi'nin cenazesi Adana'nın Ceyhan ilçesine bağlı Camızağılı köyünde gözyaşları arasında toprağa verilirken saldırgan, polis tarafından yakalandı.

AYNI KADERİ PAYLAŞTI

Muğla'nın Marmaris ilçesinde de bir süpermarkette kasiyer olarak çalışan Gülay'ın sonu aynı oldu. Gülay Akbaş (26) ile garson İbrahim Y. (24) geçtiğimiz yıl arkadaşlık yapıp ayrıldı. Barışma girişimleri başarısız olan genç, arkadaşlarına "Gülay'ı bırakmayacağım" dedi. Ailesi Adana'da olan İbrahim Y., 6 ay önce işsiz kalınca arkadaşları bilet alıp memleketine gönderdi. Ancak zanlı Adana'da biraz kalıp Marmaris'e döndü ve önceki gün Gülay'ın işyerine gitti. Gencin konuşma talebi üzerine genç kız dışarı çıktı. Barışmak isteyen zanlı, kendisini reddeden Gülay Akbaş'ın boğazına sarılıp sıkmaya başladı. Güçlükle kurtulan genç kız işyerine dönerek işinin başına geçti. Ancak İbrahim Y., yarım saat sonra elinde pompalı tüfekle döndü. Doğru Gülay'ın yanına giden saldırgan, ceketinin altında gizlediği tüfeği çıkararak "Beni bırakamazsın, başkasıyla da olamazsın" diye bağırarak alış veriş yapanların gözü önünde sekiz el ateş etti. Kurşunlardan üçü göğsüne, biri sırtına, biri boynuna isabet eden Gülay, görev yaptığı kasanın önüne yığılıp öldü. Zanlı da silahıyla ele geçirildi.