Kenan'a okulda gitar dayanmazdı

Eğitim gördüğü Kültür Koleji'nin 50'nci kuruluş yıldönümü nedeniyle ABD'den dönüp, konser veren Kenan Doğulu'yu okulun kurucuları anlattı: Orkestradaydı. 3-4 günde bir gitarımızın telini koparırdı

Pazar 08.11.2009
ABONE OL
Kültür Koleji'nin 50'nci kuruluş yıldönümünde sahne almak için müzik çalışmalarını yürüttüğü Amerika'dan Türkiye'ye dönen Kenan Doğulu'ya, okul yıllarında gitar dayanmadığı ortaya çıktı. Kolejin Hilton Convention Center'da düzenlediği gece için birkaç günlüğüne Amerika'dan dönen Kenan Doğulu sahneye çıkmadan önce yaptığı esprilerle yanındakilere neşe saçarken, sahnede de dinleyicilerin kulaklarının pasını sildi.

'MEZUNİYET TÖRENİ GİBİ'
Yıllardır görmediği öğretmenleriyle uzun bir aradan sonra buluşmanın heyecanını yaşadığını anlatan ünlü şarkıcı, "Bugün çok heyecanlıyım. Bana bir kelime, bir rakam, bir nota, bir harf öğreten herkese çok teşekkür borçluyum. 7-8 yıl boyunca yakamda Kültür Koleji'nin logosunu taşıyarak okula gittim. Ben müzik ağırlıklı bir öğrenciydim. Bugün kendimi mezuniyet törenime gelmiş gibi hissediyorum" dedi. Kolejin kurucularıyla bir araya gelip hatıra fotoğrafı çektiren Doğulu'nun bu arada pek bilinmeyen bir sırrı da ortaya çıkmış oldu. Okulun kurucularının, "Kenan orkestradaydı. Gitarımızın teli 3-4 günde bir giderdi. Gitar dayanmazdı" şeklindeki espri dolu sözleri, genç şarkıcıyı kahkahalara boğdu. Okul yıllarında pek hayta bir öğrenci olmadığını, sadece saçları uzun olduğu için öğretmenlerinden uyarı aldığını söyleyen Doğulu, "Hep kestirmemi isterlerdi. O zaman yasaktı. Halen öyle mi bilmiyorum" diye konuştu. Kenan Doğulu'yu dinleyenler arasında annesi Serpil Doğulu da yer aldı. Geceye Ömer Balıbey, Gül Ergi-Yücel Mergen, Kaya-Seval Bahçıvan gibi isimler katıldı. Doğulu, Amerika'dan 5 gün için geldiğini ve 'En Kıymetlim' adlı şarkısına Deniz Akel'in yönetmenliğinde klip çekeceğini de sözlerine ekledi.