Mitinge giden polis minibüsü devrildi

Beyoğlu'nda bir polis minibüsü, yol kenarındaki kaldırıma ve halk otobüsüne çarparak kaza yaptı. Devrilen polis minibüsündeki polis memurları kazayı hafif sıyrıklarla atlat. Polis minibüsünün çarptığı halk otobüsünün muavini yaralandı.

Pazar 08.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 08.11.2009 13:09
ABONE OL
Kadıköy'de gerçekleştirilecek mitingde görevli Esenler ilçesine bağlı 78.521 kodlu polis minibüsü, Unkapanı Köprüsü çıkışında, son anda Karaköy yönüne girmeye karar verdi.

Polis minibüsü bu sırada önce kaldırıma çıkıp daha sonra da bir halk otobüsüne yan tarafından vurdu. Yol üzerine devrilen polis minibüsündeki sivil memurlar kazayı hafif sıyrıklarla atlattı. Kolundan yaralanan 34 L 4068 plakalı halk otobüsünün muavini ise ambulansla Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Kaza nedeniyle Karaköy Perşembe Pazarı yönüne araç trafiği bir süre verilemedi.

Görgü tanıkları polis minibüsünün Taksim yönüne doğru seyrederken son anda Karaköy'e yöneldiğini belirtti. Polislerin önce kaldırıma çıktığını sonra da otobüse çarptığını ifade eden görgü tanığı, otobüs şoförünün herhangi bir hatasının olmadığını söyledi.