Tüfekle avlanırken yanlışlıkla yeğenini vurdu

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde birlikte avlanmaya gittiği dayısı tarafından tüfekle göğsünden vurulan kişi, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Pazar 08.11.2009 00:00
ABONE OL
Edinilen bilgiye göre, Hendek ilçesine bağlı Dereköy'de yaşayan Musa Atuk (31), dayısı H.P. (46) ile Akyazı ilçesine bağlı Yenidoğan köyü yakınlarında avlanmaya gitti. Atuk ve dayısı H.P, bir süre sonra av aramak için birbirlerinden ayrıldı.

H.P, av ararken ses duyduğu çalılıklara doğru tüfekle ateş etti. Daha sonra çalılıkların yanına giden H.P, yeğeni Atuk'u göğsünden vurulmuş halde yerde kanlar içinde yatarken buldu.

H.P. ve Yenidoğan köyündeki köylüler tarafından Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Atuk, hastanedeki müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Sakarya Jandarma Komutanlığı ekipleri, Atuk'u hastaneye getiren kişileri belirlemek için güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Kamera kayıtlarında görülen H.P, jandarma tarafından gözaltına alındı.

H.P'nin jandarma ekiplerine verdiği ifadede, yeğeniyle birlikte ava çıktıklarını, bir süre sonra ayrıldıklarını, çalılıkların arasından ses duyunca tüfekle ateş ettiğini ve yeğenini kanlar içinde gördüğünü söylediği öğrenildi.