Bebeğimiz Tanrı'nın ilahi döngüsü!

Balet Tan Sağtürk'ün Rus eşi Alona Sağtürk, üç ay sonra dünyaya gelecek olan kızlarının, Tanrı'nın ilahi döngüsü olduğunu düşünüyor: Biz evlenir evlenmez annem vefat etti. Yani biri gitti ama bir başkası geliyor.

Pazartesi 09.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 09.11.2009 11:09
ABONE OL
Ünlü balet Tan Sağtürk, şu sıralar büyük bir heyecan yaşıyor. Eşi Alona altı aylık hamile olan Sağtürk, baba olmak için gün sayıyor. Tan-Alona Sağtürk çifti, duygularını Bebeğim ve Biz dergisine anlattı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZAlona Hanım hamileliğiniz nasıl geçiyor?
İlk aylarda gerçekten çok zorlandım. Çünkü baş ağrılarım ve mide bulantım hiç bitmedi. Bir de ilk aylarım yaz dönemine denk geldiği için hava da beni olumsuz etkiledi. Ama şu an daha iyiyim, her şey yoluna girdi.

Doğumunuz nasıl gerçekleşecek; normal mi, sezaryenle mi?
Normal doğum düşünüyorum ve kendimi bunun için hazırlıyorum. Düzenli olarak yoga yapıyorum. Yoganın bana ciddi yararı oldu. Beslenmeme çok dikkat ediyorum. Bebek için faydalı olacak yiyecekler tüketiyorum.

BİR KIZIMIZ OLACAK

Şu an kaç aylık hamilesiniz? Bebeğinizin cinsiyeti belli oldu mu?

Altı aylık hamileyim. Zaman nasıl geçti hiç anlamadım. Bebeğimizin cinsiyeti de belli, bir kızımız olacak.

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz zaman neler hissettiniz?
Bebek sahibi olmak beklediğimiz ve istediğimiz bir şeydi. Hamile olduğumu öğrendiğim zaman gerçekten çok mutlu oldum, havalara uçtum diyebilirim.

Tan Bey, bebeğinizin isminin 'Ada Ariana' olacağını biliyoruz. Neden bu isimlere karar verdiniz?
Alona'nın hamile olduğunu öğrendiğimiz ilk gün hastaneye kan testi yaptırmak için gittiğimizde, bir sürü çocuğun el izi şekillerinin olduğu bir duvar vardı ve altlarında isimleri yazıyordu. Ariana ismi orada dikkatimi çekti ve çok beğendim. İsmin anlamı 'kutsal kişi'. Neden iki isim oldu derseniz; annesi Rus ve kızımın iki isim hakkını kullanabilmesini isterim. Ada ismini ise ben çok severim, kendine has bir anlamı olduğunu düşünüyorum. Zaten biz bebeğimizin olacağını öğrendiğimizde aklıma ilk kız isimleri gelmişti. Cinsiyetini bilmiyorduk ama aklımızda ismi hazırdı.

İkinci bebeği düşünüyor musunuz?
Tabii ki düşünüyoruz. Hatta iki değil, üç, dört olsun istiyoruz. Eminim ki Alona çok iyi bir anne olacak. Ona çok güveniyorum. Eğer bana baktığı gibi çocuğumuza bakarsa, zaten her şeyin çok iyi olacağını hissediyorum.

Hamilelik döneminde anne adayları hassaslaşıyor. Alona Hanım sizde de bu tarz değişiklikler oldu mu?
Biz evlenir evlenmez annem vefat etti ve bu kayıp beni gerçekten çok etkiledi. Annem Tan'ın resimlerini görmüştü. Ama tanışmak nasip olmadı. Rusya'ya annemin cenazesi için gittik ama Tan annemi göremedi. O yüzden bu bebeğin Tanrı'nın ilahi döngüsü olduğunu düşünüyoruz. Biri gitti ama bir başkası geliyor.

Aşermeleriniz oldu mu? Gecenin bir yarısı Tan Bey sizin için gidip bir şeyler aldı mı?
Çok fazla aşermem olmadı. İstediklerim de bulunmayacak şeyler değil.
Tan Sağtürk: Gecenin bir yarısı gidip bir şeyler arama maceram olmadı. Ama İstanbul'da artık istediğiniz şeyi bulamama gibi bir derdiniz olmuyor. Çünkü bazı manavlar bu gibi durumlar için önlem almışlar. Mesela karpuz olmayan bir zamanda karpuz bulabiliyorsunuz. Gerçi eşimin hamileliği kaprissiz geçiyor ama isterse her şeyi yaparım.

RUSÇA ÖĞRENECEĞİM

Peki, siz Tan Bey'i nasıl bir baba olarak hayal ediyorsunuz?

Tan her şeyden önce çok iyi bir eş. Onun gerçekten çok iyi bir baba olacağını hissediyorum. Çocuğumun babası olacağı için çok mutluyum.

Tan Bey, Rusça öğrenmeyi düşünüyor musunuz?
Evet, öğrenmeyi çok arzu ediyorum, çünkü bence bu kritik bir süreç. Annekız aynı dili kullanıyor, babanın hiç anlamaması olmaz. Babanın arkasından yapılacak dedikodulara karşı öğrenmeliyim. (gülüyor)

BEBEK SÜRPRİZ OLMADI

Alona Hanım, Tan Bey'e hamile olduğunuzu nasıl haber verdiniz?

Önce bir test yaptım. Daha sonra emin olmak için ikinci bir test yaptım. Sonuçtan emin olduktan sonra yanına gidip "Galiba ben hamileyim" dedim. İkimiz de çok mutlu olduk.

Siz neler hissettiniz Tan Bey?
Bebeğin olması bizim için çok sürpriz olmadı. Çünkü biz Alona ile birbirimizi tanıdıktan sonra bir çocuğumuzun olmasını çok arzu ettik. Şanslıydık ki bu isteğimiz hemen gerçekleşti. Ama bebek sahibi olmak isteyip de olamayan insanlar üzerindeki psikolojik baskıyı da çok iyi biliyorum. Dediğim gibi biz çok şanslıydık ve anne-baba olmak duygusu gerçekten muhteşem bir duygu.