Ruhumu iyileştirmek için psikiyatra gittim

Halit Ergenç'in eski eşi Gizem Soysaldı, boşanma sürecindeki zor günleri dansla aştığını anlatıp "ruhunu düzeltmek için" psikiyatra gittiğini itiraf etti

Pazartesi 09.11.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 09.11.2009
ABONE OL
İzmir'de Hareket Atölyesi'nde dans ediyorsunuz. Boşanma sürecinde dansın olumlu etkileri oldu mu? Oyunculuk gibi dans da bir terapi. Hayatımda iyileştirici bir etkisi var. Ekiple birlikte dans ederken, herkesin aynı ritimde kalbinin atması... Müthiş bir haz ve sizi başka bir yere götüren şeyler. Bunları yaşayınca günlük sıkıntılardan uzaklaşıyorsunuz. İnsanların sıkıldığı, kafaya taktığı şeyler sizde etkisiz kalıyor.

Peki sadece dansın mı katkısı oldu? Psikolojik destek aldınız mı? Tabii ki aldım. Midemiz hastalanınca nasıl doktora gidiyorsak, ruhumuz için de doktora gitmek kadar normal bir şey yok. Ailemin desteğinin yanı sıra ruhum için doktora gittim. Psikiyatra gittim.'İNTİKAM İSTEMEDİM'
Bu tecrübeden sonra sizin hayatınızda neler değişti. Bundan sonraki ilişkileri nasıl etkileyecek yaşadıklarınız? Büyüdüm. Herkes üzüntülerden nasıl bir tecrübe çıkartıyorsa ben de öyle yaptım. Uzaktan bakıp, her şeyi değerlendirip kendime sonuçlar çıkardım. Bundan sonraki hayatımı olumlu etkileyecektir. Sezen Aksu'nun şarkısındaki gibi; acının kattığı değeri bilirim.

Kadınlarda, boşanma sırasında intikam duygusu gelişiyor... Sizin böyle düşünceleriniz oldu mu? Öyle bir intikam hırsı olmadı. Niye intikam alayım ki? Evlendim, ayrıldım.

Peki niye bu kadar çok konuşuldu bu olay? Bence Halit Bey'in boşanmamızın hemen ertesinde evlenmesinden dolayı bu kadar çok gündeme geldi boşanma. nSiz boşanmanın akabinde hemen evlenir miydiniz? Hayır tabii ki. Çünkü bir yas dönemi vardır. Yas dönemini atlatmanız lazım sağlıklı olabilmeniz için.