Vapur seferlerine sis engeli

İstanbul'u etkisi altına alan yoğun sis nedeniyle Şehir Hatları vapur seferlerinde aksamalara yol açtı.

Pazartesi 09.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 09.11.2009 13:55
ABONE OL
İDO yetkililerinden alınan bilgiye göre, gece saatlerinden itibaren etkili olan sis nedeniyle Kadıköy-Eminönü, Kadıköy-Karaköy ile Eminönü-Kadıköy, Karaköy-Eminönü vapur seferleri iptal edildi.

Sis nedeniyle TURYOL seferlerinin de yapılamadığı, ancak İDO'nun hızlı feribot seferlerinde herhangi bir aksama yaşanmadığı öğrenildi.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü yetkilileri de, sisin görüş mesafesini düşürmesi nedeniyle İstanbul Boğazı'nın her iki yönde transit gemi geçişlerine kapatıldığını bildirdiler.

SABAH SAATLERİNDE KAPATILAN İSTANBUL BOĞAZI TRANSİT GEMİ GEÇİŞLERİNE AÇILDI
İstanbul'da, sabah saatlerinden itibaren etkili olan yoğun sis nedeniyle kapatılan İstanbul Boğazı, transit gemi geçişlerine açıldı.

İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi'nden alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde görüş mesafesinin sıfıra düştüğü İstanbul Boğazı'nda yoğun sisin etkisini yitirmesinin ardından, transit gemi geçişleri çift yönlü olarak yeniden başladı.

SİSİN ÖĞLEDEN SONRA ETKİSİNİ KAYBETMESİ BEKLENİYOR
Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, İstanbul'da etkili olan yoğun sisin öğleden sonra etkisini kaybetmesinin beklendiğini kaydetti.

Yıldırım, kentte gece saatlerinden itibaren oluşan yoğun sisin bugün öğleden sonra etkisini kaybedeceğini, sisin yarın sabahtan öğlen saatlerine kadar tekrar etkili olacağını belirtti. İstanbul'da çarşamba günü yağış beklendiğini dile getiren Yıldırım, yağışlarla beraber sisin kentteki etkisini kaybedeceğini söyledi. Mustafa Yıldırım, İstanbul'daki hava sıcaklığının da bugün ve yarın 20 derece civarında olacağını, sıcaklıkların çarşamba günü yağışla beraber 18 dereceye düşeceğini bildirdi.